هواپیمایی تابان

۱۳۹۴-۰۲-۲۶

توجه:

هواپیمایی تابان مسئولیتی را در پذیرفتن برای کالاهای شکستنی و فاسدشدنی، پول، جواهرات ، نقره جات، اقلام قیمتی، اوراق بهادار، اسناد و مدارک شناسایی و یا نمونه های دیگر را که در بار چک شده مسافر حتی با اطلاع یا بدون اطلاع شرکت وجود داشته باشد به عهده نمی گیرد.

اشیاء ممنوعه

لیست اهم اشیاء ممنوعه :

به منظور رعایت اصول ایمنی و امنیتی ، محدودیت هایی جهت حمل بعضی از اقلام همراه مسافر وجود دارد که به شرح ذیل می باشد ( حمل اقلام ذیل بطور کلی با هواپیمای مسافری ممنوع است)
–    انواع مواد آتش زا و منفجره و سریع الاشتعال
–    انواع کپسول و اسپری های شیمیایی تحت فشار مانند گاز اشک آور ، بیهوش کننده ، دفاع شخصی و گاز مایع
–    انواع مواد اسیدی و خورنده مانند اسید و سرکه و …

ورود اقلام ذیل به داخل کابین هواپیما ممنوع است :

–    انواع سلاح های گرم شامل سلاح های نظامی ، شکاری و ساچمه زن
–    انواع فشنگ جنگی ، شکاری و ورزشی
–    انواع اشیاء و ابزار برنده مانند تیغ موکت بری ، بطری ، شیشه ، چاقو ،  دشنه ، قیچی ، ناخن گیر، تیغ جراحی ، پنجه بکس ، تیغ تراشی و اشیاء مشابه
–    انواع ابزار مانند پیچ گوشتی ، آچار ، چکش ، سیم ، طناب و …
–    انواع اسلحه اسباب بازی که شباهت زیادی به اسلحه حقیقی دارند.

چک ورودی :

تعیین شماره صندلی در داخل هواپیما در کلیه دفاتر فروش شرکت های هواپیمایی و نیز به هنگام مراجعه به گیشه شرکت های هواپیمایی در فرودگاه جهت کنترل انجام می گیرد . بلیت خود را جهت تعیین شماره صندلی و دریافت کارت سوار شدن به هواپیما ، به مسئولین تحویل دهید و پس از آن در حفاظت از کارت سوار شدن به هواپیما و بلیت خود دقت فرمایید . لطفاً در داخل هواپیما در صندلی تعیین شده بنشینید .
در کلیه پروازهای داخلی و بین المللی کشیدن سیگار ممنوع است .
زمان خاتمه پذیرش مسافر در پروازهای خارجی ۱ ساعت  قبل از پرواز و در پروازهای داخلی ۳۰ دقیقه قبل از پرواز است . بنابراین توصیه می کنیم در پروازهای بین المللی حداقل ۳ ساعت و درپروازهای داخلی یک ساعت و نیم قبل از پرواز به فرودگاه مراجعه نمایید .

هزینه اضافه بار همراه مسافر :

نرخ محاسبه اضافه بار برای هر کیلوگرم در شبکه پروازی تابان معادل ۱/۵% نرخ تمام بهای بلیت یکسره درجه عادی در همان مسیر میباشد.

مقررات بهداشتی :

در بعضی کشورها از مسافرینی که از نقاط معینی از دنیا وارد می شوند کارت مخصوص بهداشت و واکسیناسیون مطالبه می شود . قبل از تهیه مقدمات سفر و خرید بلیت بهتر است مقررات کشور مقصد خود در این مورد مطلع شوید .
مقررات یاد شده درباره دام ها ، حیوانات زنده و گیاهان نیز مصداق دارد . در صورتی که به هنگام مسافرت حیوان زنده و یا گل و گیاهی همراه شما باشد ، کسب این اطلاعات بسیار ضروری و سودمند خواهد بود .
–    قسمت بهداشت و قرنطینه در فرودگاه :
بیماران : مسافران بیماری که مشمول یکی از گروه های زیر می گردند ، باید قبل از خرید بلیت فرم پزشکی خود را پس از تکمیل و تائید پزشک معالج به تائید پزشکی شرکت هواپیمایی مربوطه برسانند .
بیماری های خونی
بیماری های قلبی و عروق
بیماران مبتلا به سکته قلبی تحت درمان
بیماران تحت درمان بعد از عمل جراحی
هرنوع شکستگی استخوان
بیماری های ریوی از قبیل آسم (تنگی نفس) و غیره
بیماری های عفونی مانند ( سینوزیت حاد ) و یا واگیردار ( سرخک و غیره )
بیماری های اعصاب ( مانند صرع )
بیماری های مغزی و پاراپلژی
سوختگی و عفونت ناشی از آنبیمارانی که به تشخیص پزشک معالج احتیاج به اکسیژن مصنوعی و همراه (پرستار و پزشک) داشته باشند .

خانم های باردار :

مسافرت های کوتاه مدت و داخلی برای خانم های باردار تا ۳۲ هفتگی به شرط ارایه گواهی پزشک و تعیین تاریخ تقریبی وضع حمل مجاز می باشد . در مسافرت های طولانی و بین المللی گواهی پزشکی مربوط مبنی بر بدون اشکال بودن پرواز زنان باردار باید قبلاً به تایید قسمت پزشکی شرکت هواپیمایی مربوطه برسد .

افراد بیمار:

شرکت هواپیمایی تابان در رابطه با افراد بیمار طبق قوانین یاتا عمل می کند.

شما هم دیدگاهی برای این مطلب ارسال کنید

نام شما

ایمیل شما

وب سایت شما