سوالات متداول رزرو پرواز های خارجی

۱۳۹۴-۱۲-۲۰

چرا باید بلیط خارجی خود را از شما تهیه نمایم ؟
ما با داشتن سایتی معتبر که با بیش از ۹۰۰ ایرلاین خارجی قرارداد دارد،  شما را در تمام نقاط جهان به صورت تمام وقت (۲۴ساعته ۷ روز هفته) پوشش می دهد. رسپینا تمام هزینه های شما را به صورت ریالی و در کمترین زمان و با بهترین نرخ انجام می دهد تا شما بهترین پرواز را داشته باشید و بهترین ها را تجربه کنید. ضمن اینکه امکان انجام ۱۰۰% مراحل تهیه بلیط، بدون مراجعه و از طریق سایت رسپینا فراهم می باشد.

منظور از بلیط چارتری و سیستمی چیست ؟

پروازهایی که بطور معمول طبق برنامه شرکت های هواپیمائی در سیستم فروش آژانس های مسافرتی وجود دارد و شامل کلاس های پروازی مختلف و نرخ های مختلف، شرایط تغییر و استراداد طبق قوانین هر یک از این شرکت ها و البته سازمان هواپیمایی جهانی به اصطلاح سیستمی قلمداد میشود. اما بلیت هایی که به اصلاح چارتری هستند شامل شرایط و قیمت خاص می باشند که معمولا تاریخ رفت و برگشت مشخص و غیر قابل تغییر و استرداد می باشند. اغلب این پروازها برای پکیج های مسافرتی استفاده شده و در بعضی از مسیرها فصلی و یا در زمان خاص هستند.

ویزای دبل کشورها به چه معنی است ؟

ویزای دبل به ویزایی گفته می شود که مسافر با آن می تواند دوبار وارد کشور مقصد گردد. البته مدت اعتبار ویزا و همچنین مدت هرکدام از اقامت ها در آن کشور متفاوت می باشد که باید به آن توجه داشته باشید.

 

ترانزیت به چه معناست ؟

ترانزیت یعنی تعویض هواپیما در شهر واسطه ، بطور مثال پرواز امارات به سیدنی از تهران به دبی می رود و آنجا مسافر چند ساعتی در فرودگاه دبی خواهد بود و با هواپیمای دیگری از دبی به سیدنی پرواز خواهد گرد. برخی از فرودگاه ها برای ترانزیت مسافر نیاز به ویزای ترانزیت دارند چرا که مسافر باید از گیت خارج شود و به ترمینال دیگری برود، بنابراین می تواند وارد شهر واسطه خواهد شد.

 

 

 

من سرویس خرید اینترنتی بلیت را بطور کامل نمی شناسم، مراحل خرید بلیت اینترنتی به چه صورت می باشد؟

با استفاده از این سرویس شما قادر خواهید بود تا از طریق سایت رسپینا، اقدام به رزرو جا نموده و بصورت آنلاین جهت پرداخت مبلغ مربوط به بلیت، اقدام نمایید. جهت اطلاع از مراحل خرید بلیت به راهنمای استفاده از  خرید بلیت اینترنتی خارجی رسپینا مراجعه فرمایید.

برای انجام خرید بلیت اینترنتی موفق، به چه چیزی نیاز دارم؟

  1. دسترسی به اینترنت
  2. تکمیل مراحل خرید بلیط در سایت رسپینا
  3. کارت اعتباری عضو شتاب

آیا می‌توانم مشخصات بلیطم را آنلاین ببینم و چاپش کنم؟

بله. شما این امکان را دارید که در پنل کاربری‌تان و در بخش بلیط‌های خریداری شده، اطلاعات و وضعیت تمام بلیط‌هایی که از وب‌سایت خریده‌اید را مشاهده کنید.

 

بعد از تکمیل مراحل خرید، چطور بلیط به دست من می‌رسد؟

نسخه‌ی الکترونیکی بلیط بلافاصله به ایمیل‌تان فرستاده می‌شود. 

 

چطور می‌توانم برای خرید بلیط تخفیف بگیرم؟

اگر از آژانس های همکار ما هستید و قصد دارید که برای سفرهای خود تخفیف بگیرید، برای این منظور با مراجعه به سایت رسپینا۲۴.کام و ثبت نام در حامی همراه رسپینا ، وارد سیستم شده و پس از ضمیمه کردن درخواست خود با سربرگ آژانس خود،در قسمت مالی سایت درخواست (ثبت استرداد سایر وجوه) را انتخاب کنید. با توجه به راهنمای استفاده در سایت، اقدام به دریافت کمیسیون خود نمایید.

 

آیا بلیطی که خودم آن‌ را از سایت شما گرفتم و چاپ کرده‌ام معتبر است؟

بله، این بلیط کاملا معتبر است و می‌توانید بدون هیچ مشکلی آن‌ را به فرودگاه مربوطه ارایه کنید.

 

 

مقدار بار مجاز من چقدر است؟

مقدار بار مجاز در هر پرواز، طبق قوانین خطوط پروازی مشخص می‌شود. بین ۲۰ تا ۵۰ کیلوگرم، بسته به نوع هواپیما ، شرکت هواپیمایی ، مسیر پروازی و نوع بلیط (اکونومی یا بیزینس) متغیر است که معمولا در بلیط صادر شده مقدار بار مجاز به کیلوگرم درج می شود. معمولا بار مجانی پروازهای خارجی ۳۰ کیلوگرم و پرواز های ارزان قیمت و چارتر ۲۰ کیلوگرم هستند.

معمولا بلیط های بیزینس و فرست کلاس حدود  ۱۰ تا ۲۰ کیلوگرم بار بیشتری نسبت به اکونومی دارند.

 

مدارک مورد نیاز در فرودگاه برای پروازهای خارجی و داخلی چیست ؟

برای پرواز های داخلی داشتن کارت شناسایی معتبر مانند کارت ملی الزامی می باشد . و برای پرواز های خارجی گذرنامه و در صورت نیاز ویزای مقصد در هنگام دریافت کارت پرواز نیاز است.

نوشو NO-SHOW در پروازهای خارجی به چه معناست ؟

اگر به هر دلیلی مسافر به پرواز نرسد و در زمان مقرر(از ۳ تا یک ساعت قبل از پرواز) کارت پرواز دریافت ننماید به اصلاح نو شو شده است و شامل جریمه طبق مقررات هواپیمائی مربوطه خواهد بود.

 

اعتبار گذرنامه برای خروج از کشور چقدر است ؟

گذرنامه میبایست حداقل ۶ ماه از تاریخ سفر اعتبار داشته باشد.

 

من در خارج از کشور زندگی می کنم، آیا امکان خرید بلیت از سایت رسپینا را دارم؟

هر کسی از هر کجای جهان با داشتن اطلاعات مربوط به کارت اعتباری بانک های ایرانی عضو شتاب، می تواند بلیت خریداری نماید.این نوید را می دهیم که بزودی امکان خرید با کارت های Visa و Master هم برای شما همراهان عزیز فراهم خواهد شد.

آیا امکان تغییر نام بعد از خرید بلیت وجود دارد؟

خیر، به هیچ عنوان امکان تغییر یا اصلاح نام وجود ندارد و بایستی بلیت خریداری شده کنسل و بلیت جدید صادر شود.

آیا امکان خرید بلیت تخفیف دار بر روی سایت وجود دارد؟

بله، در بعضی از دوره های زمانی بلیت های آفردار روی سایت اعلام می شود و مسافران می توانند با تخفیف های ویژه بلیت را تهیه کنند.

 

آیا امکانی در سایت وجود دارد که بصورت آنلاین بتوان مشخصات بلیت خریداری شده را مشاهده نمود، چاپ کرد ؟

در صورتی که بلیتی را تهیه کردید و قادر به مشاهده آن نیستید، برای تهیه بلیت خود با شماره  ۰۵۱۳۳۶۹۱۴۵۰ داخلی ۳۰۶ تماس حاصل فرمایید.

 

شرایط تغییر زمان و کنسلی بلیت خارجی به چه صورت است؟

جریمه تغییر تاریخ و کنسل نمودن بلیت پروازهای خارجی با توجه به کلاس پروازی متغیر می باشد.

با هماهنگی از طریق ایرلاینی که بلیط از آن خریداری شده است ، از طریق همکاران پرواز خارجی رسپینا قابل پیگیری است.

من بلیت خریداری شده از طریق اینترنت را چگونه می توانم کنسل کنم؟

برای کنسل نمودن بلیت خود با مراجعه به سایت رسپینا۲۴.کام و ثبت نام در حامی همراه رسپینا ، وارد سیستم شده و از منوی پرواز درخواست کنسل نمودن پرواز را انتخاب نمایید. برای توضیحات بیشتر می توانید به راهنمای حامی همراه در لینک مقابل مراجعه فرمایید.

 

در صورت کنسل نمودن بلیط، مبلغ آنرا چگونه پس بگیرم؟

در صورت کنسلی بلیت ،در خواست آن را در سیستم حامی همراه رسپینا ثبت کرده و مبلغ آن بصورت اتوماتیک بین ۲۴ الی ۷۲ ساعت کاری به همان حسابی که خرید انجام گرفته ، واریز خواهد شد..

من از بلیت خارجی خود استفاده نکرده ام آیا می توانم وجهی را پس بگیرم ؟

این سوال منتهی به دو جواب خواهد شد :

ابتدا اینکه: اگر ایرلاین مورد نظر وجه بلیت را با کسر مبلغ، استرداد کند، شما می توانید با درخواست استرداد وجه در حامی همراه رسپینا اقدام به پس گرفتن وجه خود، با جریمه در نظر گرفته شده، فرمایید.

دوم اینکه: ممکن است ایرلاین مورد نظر هیچ پولی را استرداد نکند که در این صورت پولی به بلیت استفاده نشده شما تعلق نخواهد گرفت .

 

من برای سه نفر بلیت خریداری کرده ام که یک شماره رزرو دارد چگونه می توانم فقط برای یکی از مسافرین اقدام به کنسلی کنم؟

در رزروهای چند نفره در صورت نیاز به کنسل نمودن ، در سایت حامی رسپینا به هنگام ارسال در خواست کنسلی حتما تعداد مسافر را ذکر کرده و فقط نام مسافری که بلیتش می خواهد کنسل شود را وارد کنید. همچنین در قسمت توضیحات حتما تمام جزئیات کنسل شدن مسافر ذکر شود.

اگر بلیت به صورت اینترنتی خریداری شود، آیا میتوان مستقیماً به فرودگاه مراجعه کرد، یا نیاز به تهیه بلیت ازدفاتر فروش یا فرودگاه میباشد؟

با در دست داشتن تصویر بلیت نمایش داده شده در سایت و یا شماره رزرو درج شده در آن می توانید مستقیما به فرودگاه مراجعه نمایید.

در هنگام خرید اینترنتی با اینکه پول از حسابم کسر شد، اما در پایان به جای نمایش بلیت با پیغام خطا روبرو شدم، چگونه باید پیگیری کنم؟

در صورت مواجه شدن با خطا ابتدا ایمیل خود را چک کرده و در صورت عدم دریافت تصویر بلیت جهت پیگیری با شماره ۰۵۱۳۳۶۹۱۵۴۰ تماس حاصل فرمایید.

 

آیا امکان تغییر مسیر بعد از خرید بلیت وجود دارد؟

بله در صورتی که پرواز روی تاریخ مورد نظر ظرفیت داشته باشد این امکان وجود دارد. توجه داشته باشید با تغییر مسیر پروازی در بلیت خارجی در صورت کاهش نرخ، مبلغی مسترد نخواهد شد و در صورت افزایش نرخ، مابه التفاوت آن محاسبه میشود.

 

 

برای ممهور کردن بلیت های اینترنتی خارجی جهت گرفتن ارز به کجا باید مراجعه کرد؟

برای ممهور کردن بلیت از طریق تماس با رسپینا ۰۵۱۳۳۶۹۱۵۴۰ این امر میسر خواهد بود.

 

آیا امکان خرید بلیت با کارتهای بانکی غیر ایرانی مانند Visa , Master ,… وجود دارد؟

این امکان برای مسافران عزیز در آینده نزدیک محقق خواهد شد.

 

آیا برای خرید اینترنتی وارد کردن اطلاعات گذرنامه و ویزا در همه مسیرها الزامیست؟

طبق مقررات ، اطلاعات گذرنامه باید در تمام پروازهای خارجی قید شود  و در برخی پروازها اطلاعات ویزا هم لازم است.

 

آیا امکان تهیه بلیت در ساعات غیر کاری و روزهای تعطیل وجود دارد؟

بله، یکی از مزیت‌های مهم رسپینا این است که امکان خرید آنلاین را برای مشتریانش فراهم کرده است که با توجه به آن، شما می‌توانید در هر ساعت از شبانه‌روز و هفت روز هفته، بلیط‌ خود را از سایت ما تهیه فرمایید.

چند ساعت قبل از پرواز باید در فرودگاه باشیم؟

در پروازهای داخلی ۲ ساعت و در پروازهای خارجی ۳ ساعت قبل از پرواز باید در فرودگاه حاضر باشید. کانتر پرواز خارجی ۳ ساعت قبل از پرواز باز و ۶۰ دقیقه قبل از پرواز بسته می شود. چنانچه دیرتر از زمان بسته شدن کانتر مراجعه بکنید (کمتر از ۶۰ دقیقه به پرواز) طبق قوانین هواپیمایی، شرکت هواپیمایی مسئولیتی در قبال پذیرش شما ندارد و شما به عنوان مسافر جا مانده از پرواز محسوب می شوید.

امکان ارسال دیدگاه برای این مطلب وجود ندارد.