بیمه سفر

۱۳۹۴-۰۲-۲۴

بیمه سفر

هر سفری هر چند خوشایند ممکن است با خطراتی همراه باشد . خطراتی که در صورت رخ دادن شیرینی سفر را برای ما تلخ خواهد کرد.با اطمینان می توان گفت بیمه مسافرتی سامان با ویژگی های خاص و منحصر به فردی که دارد یاوری شایسته و همراهی مطمئن برای ما می باشد

برای بسیاری از ما مهم است هنگامی که در خارج از کشور نیاز به یاری از سوی بیمه داشتیم بتوانیم مشکل پیش امده را براحتی و به زبان مادری خودمان بیان کنیم و به زبان فارسی راهنمایی بگیریم.اپراتور فارسی زبان یکی از مهم ترین ویژگی های بیمه مسافرتی سامان است .
تمام پولتان را خرج سفر کنید
یکی دیگر از ویژگی های این بیمه نامه پرداخت مستقیم خسارت میباشد.و این بدان معناست که نیازی نیست هزینه های پیش امده ناشی از حوادث را پرداخت کنیم و بعد از بیمه بگیریم بلکه پرداخت هزینه ها به مراکز درمانی و … در   خارج از کشور بر عهده بیمه سامان می باشد
از مهم ترین خدمات بیمه مسافرتی سامان می توان به موارد زیر اشاره کرد
پرداخت هزینه های پزشکی و بستری در بیمارستان در خارج از کشور
جابجایی یا بازگرداندن بیمه شده به کشور در طول مدت سفردر صورت بروز بیماری یا وقوع حادثه
مساعدت حقوقی
مساعدت مالی و معنوی هنگام سرقت و یا مفقود شدن گذرنامه، گواهینامه رانندگی و شناسنامه در خارج از کشور
پرداخت هزینه های فوریت های دندان پزشکی
بازگشت اعضای بلافصل خانواده همراه بیمه شده به کشور
ارسال پیام ها و اطلاعات مراجع درمانی در مواقع اضطراری
خدمات مربوط به تأخیر در پرواز هواپیما
خدمات مربوط به تاخیر در ورود چمدان ها
بازگشت اعضای بلافصل خانواده همراه بیمه شده به کشور
بازگردادن کودکانی که بی سرپرست مانده اند
بازگشت اضطراری به کشور به دلیل فوت یکی از اعضای نزدیک خانواده
بازگرداندن جسد متوفی
نحوه درخواست کمک از بیمه

در صورت بروز هر گونه حادثه یا بیماری در خارج از کشور حداکثر تا ۷ روز یا ۱۶۸ ساعت با شماره ۹۸۲۱۸۹۴۳ و یا ۹۶۱۴۵۴۸۳۵۶ تماس بگیرید و ضمن معرفی خود و اعلام شماره بیمه نامه و ادرس و تلفن موقعیت خود شرح مختصری نیز از مشکل بوجود امده اعلام نمایید.

لازم به ذکر است اعتبار بیمه نامه مسافرتی از زمان خروج از کشور اغاز می گردد و در طول سفر قابل تمدید نمی باشد.

در صورت عدم استفاده از بیمه نامه حداکثر تا ۶ ماه پس از صدور صرفا با مراجعه به واحد صدور نسبت به فسخ بیمه نامه اقدام نمایید.

خدمات کمک رسانی در سفر

شرکت بیمه سامان خدمات کمک رسانی در خارج از کشور را مشروط بر اینکه طول مدت سفر بیش از ۹۲ روز متوالی نباشد ارایه می نماید.اما این بدین معنا نیست که بیمه ۶ ماهه یا ۱ ساله اعتبار نداشته باشد. بلکه بدین معناست که مثلا در طول ۱ سال چند سفر هر کدام حداکثر ۹۲ روز در خارج از کشور شخص مسافر تحت پوشش است.

هزینه های پزشکی و بستری در بیمارستان در خارج از کشور

در صورتی که در خارج از کشور بیمه شده دچار صدمه یا حادثه گردد شرکت کمک رسان هزینه های معمول و متداول پزشکی شامل بستری شدن و جراحی و معاینات پزشکی و داروی تجویز شده را می پردازد و تلفنی برای بهبود کیفیت معالجه با مسئولین بیمارستان در تماس خواهد بود.فرانشیز این مورد ۲۵ یورو می باشد که در صورت بستری شدن بیش از ۲۴ ساعت و یا صدمات حاد صفر است.

جابجایی یا بازگرداندن بیمه شده به کشورمحل اقامت در طول مدت سفر در اثر بیماری یا حادثه:

در صورتی که برای بیمه شده حادثه یا صدمه ای وارد اید در صورت لزوم و نبود امکانات پزشکی یا تیم مجرب و صلاحدید شرکت کمک رسان بیمه شده را به کشور محل اقامت وی منتقل می نمایند. تیم کمک رسان با مشورت با تیم پزشکی معالج در مورد نحوه انتقال بیمه شده تصمیم خواهد گرفت .در صورتی که صدمه جزیی باشد با امبولانس و در صورت لزوم با امبولانس هوایی انتقال انجام خواهد گرفت.

پرداخت هزینه فوریت های دندانپزشکی

در صورت بروز فوریت دندانپزشکی شرکت کمک رسانی هزینه های مربوط به دندان درد و درمان عفونت و کشیدن دندان را با کسر ۲۵ یورو فرانشیز در هر مورد در خارج از کشور پرداخت خواهد نمود.

بازگرداندن جسد متوفی

در صورت فوت بیمه شده در خارج از کشور شرکت کمک رسان تمهیدات لازم برای انتقال جسد متوفی را به محل خاکسپاری در کشور محل اقامت و یا به محل مراسم ترحیم فراهم می نماید.

لازم به ذکر است هزینه خاکسپاری و یا مجلس ترحیم جزو تعهدات بیمه نمی باشد.

بازگشت اعضای بلافصل خانواده همراه بیمه شده به کشور محل اقامت

به محض بستری شدن بیمه شده در اثر حادثه یا بیماری مشمول پوشش بیمه نامه بیش از ۱۰ روز و یا فوت بیمه شده شرکت کمک رسان یکی از اعضای بلافصل خانواده بیمه شده را که همراه وی در سفر است در صورتی که خود شخصا نتواند با وسیله شخصی به کشور محل اقامت باز گردد و یا نتواند با وسیله ای که با ان به سفر امده برگردد را به کشور محل اقامت باز می گرداند.

سفر اضطراری یکی از اعضای بلافصل خانواده

در صورتی که بیمه شده بر اثر حادثه یا بیماری بیش از ۱۰ روز در سفر در بیمارستان بستری شود شرکت کمک رسان هزینه رفت و برگشت یکی از اعضای بلافصل خانواده بیمه شده را به همراه هزینه اقامت تا سقف ۶۰ یورو در روز تا ۱۵ روز پرداخت می نماید

مساعدت حقوقی

در صورتی که شخص بیمه شده در خارج از کشور در رابطه با خساراتی که به صورت اتفاقی به اشخاص ثالث وارد کرده است و یا عدم رعایت قوانین و مقررات محلی همچون یه شهروند ساده تحت تعقیب قرار بگیرد به استثنای مسیولیت وسیله نقلیه موتوری شرکت کمک رسان دفاع قانونی لازم را انجام و هزینه دفاع قانونی وی را تا سقف ۱۵۰۰ یورو می پردازد.

فقدان گذرنامه ، گواهینامه و شناسنامه در خارج از کشور:

در صورت گم شدن یا سرقت گذرنامه یا شناسنامه یا گواهینامه رانندگی شرکت کمک رسان ضمن ارایه اطلاعات لازم در رابطه با مراحل پیگیری و در خواست مدارک و نحوه صدور المثنی هزینه جابجایی و صدور المثنی مدارک را تا سقف ۲۰۰ یورو می پردازد.

بازگرداندن کودکانی که بی سرپرست مانده اند.

در صورتی که بیمه شده فوت نماید و جسد وی توسط شرکت کمک رسان منتقل شود یا بر اثر بیماری  فرد بیمه شده به کشورش منتقل ش%۸

امکان ارسال دیدگاه برای این مطلب وجود ندارد.