هواپیمایی ماهان

۱۳۹۴-۱۲-۲۵

اولین شرکت هواپیمایی خصوصی در سال ۱۳۷۱ به نام شرکت هواپیمایی ماهان تاسیس شد. فعالیت این مجموعه در عرصه ملی با پروازهای تهران – کرمان – تهران آغاز شد.
پس از آن ماهان با امکانات و شرایط آن زمان در تحقق هدف پیشرفت، امنیت و آسایش دو فروند هواپیمای ایرباس مدل ۳۰۰B4 را در سال ۱۳۷۸ به ناوگان هوایی خود افزود.
و در سال‏های بعد نیز توانست چندین فروند ایرباس مدل ۳۰۰-۶۰۰، ۳۱۰، ۳۲۰، ۳۴۰ و بوئینگ مدل ۷۴۷-۳۰۰/۴۰۰ را به عنوان مدرن‏ترین هواپیماهای موجود جهت انجام پروازهای دوربرد به کشورهای اروپایی و خاوردور مورد بهره‏برداری قرار دهد و برای مسیرهای کوتاه برد در داخل کشور نیز ۱۶ فروند هواپیمای BAe-146-300 را به ناوگان خود وارد کرده است.
افزایش تعداد ناوگان به (۵۴) فروند و توسعه شبکه پروازی به نقاط مختلف کشور و جهان، رشد بالای تعداد مسافران را نیز به همراه داشت به گونه‏ای که برابر گزارش سازمان هواپیمایی کشوری ایران، هواپیمایی ماهان در سال ۱۳۹۱ بیشترین مسافر را (در شبکه داخلی و خارجی) حمل کرده است.

ماهان رسپینا

امکانات ویژه :

هواپیمایی ماهان امکان سفارش غذای خاص را برای مسافرین عزیز خود فراهم نموده است . مسافران می توانند هنگام خرید بلیط غذای خاص خود را از میان لیست غذا انتخاب نموده تا در زمان پرواز برای شما سرو گردد. همچنین امکان سفارش غذاهای خاص از طریق اینترنت نیز امکان پذیر می باشد. توجه داشته باشید که این سرویس ، در مسیرهای داخلی (پروازهای داخل کشور) ارائه نمی گردد.

 

هواپیمایی ماهان رسپینا

 

​بوئینگ  ۷۴۷-۳۰۰

تعداد: ۲

 ماهان رسپینا24
ایرباس  A340-600

تعداد: ۷

 رسپینا ماهان
ایرباس  A340-300

تعداد: ۴

رسپینا

 

امکان ارسال دیدگاه برای این مطلب وجود ندارد.