هواپیمایی قشم

۱۳۹۴-۰۲-۲۶

شرایط و ضوابط خرید بلیط اینترنتی از سامانه ۴۷۶۴ هواپیمایی قشم:

پیرو اطلاعیه شماره ۱۱/۸۷۴-۹۳/۱۱ مورخ ۹۳/۰۴/۲۱ خرید و صدور بلیط از این سامانه توسط آژانسهای مسافرتی فاقد قرارداد با این هواپیمایی، غیر مجاز و در صورت مشاهده از طریق مبادی مربوطه مورد پیگرد قرار خواهد گرفت.

بر اساس ابلاغیه رسمی هواپیمایی کشوری بین المللی در خصوص مقررات حمل هوایی کالاهای خطرناک همراه مسافر، از این پس انتقال هرگونه سیگار الکترونیکی در بار همراه مسافر (Checked baggage) به داخل انبار هواپیما ممنوع بوده و مسافرین صرفاً مجاز به حمل ادوات فوق الذکر، همراه خود به داخل کابین هواپیما می باشند.

– از ۳ ساعت قبل از پرواز امکان خرید از سامانه بسته خواهد شد.

– نام و نام خانوادگی مسافر می بایست بصورت فارسی و لاتین، بطور صحیح و کامل وارد گردد.

:: لطفاً در وارد کردن نام مسافر دقت فرمائید. زیرا اصلاح نام امکان پذیر نمی باشد.

:: ثبت کد ملی اتباع ایرانی و یا شماره گذرنامه اتباع بیگانه در هنگام رزرو الزامیست. در صورت عدم انطباق اطلاعات ثبتی با کارت شناسایی مسافرین از پذیرش آنان در فرودگاه حسب مورد ممانعت بعمل می آید.

:: در صورت استفاده از سرویس حمل و نقل شرکت هواپیمایی قشم ۶% تخفیف به مسافر تعلق نخواهد گرفت.

– پس از وارد کردن اطلاعات مسافر ، به مدت ۲۰ دقیقه صندلی های انتخاب شده برای شما رزرو می باشد و دیگران نمی توانند صندلی های انتخاب شده توسط شما را انتخاب نمایند. در صورتی که پس از این زمان نتوانستید پرداخت را انجام دهید صندلی های انتخاب شده شما از رزرو خارج و جهت خرید برای دیگران آزاد می شوند.

– پس از تائید پرداخت ، رزرو و خرید شما قطعی شده و میتوانید در منوی بلیط های خریداری شده (در قسمت ناحیه کاربری) از بلیط الکترونیکی خود پرینت تهیه نمائید. همچنین شماره سریال بلیط برای شما پیامک میشود.

(لازم به ذکر است در صورت عدم تائید بانک و عدم مشاهده ی بلیط در منوی بلیط های خریداری شده ، پروازی برای شما رزرو نخواهد شد.)

– هنگام مراجعه به فرودگاه بایستی پرینت بلیط و یا شماره سریال بلیط خود را به همراه داشته باشید. همچنین همراه داشتن کارت ملی (اتباع ایرانی) و یا گذرنامه (اتباع بیگانه) الزامیست.

– پروازهای داخلی هواپیمایی قشم از ترمینال شماره ۲ فرودگاه مهرآباد و پروازهای بین المللی از فرودگاه امام خمینی (ره) انجام می شود.

– در هواپیمایی قشم وزن بار مجاز برای مسافرانی که از سامانه ۴۷۶۴  بلیط خود را تهیه می نمایند ۳۰ کیلوگرم می باشد.

– چنانچه مسافری پرواز هواپیمایی قشم را بدلیل تاخیر پرواز شرکتهای هواپیمایی دیگر از دست بدهد استرداد وجه بطور کامل امکان پذیر نمی باشد و مشمول قوانین استرداد جاری می باشد.
حضور مسافر ۲ ساعت قبل از پرواز در فرودگاه الزامی است.

ابطال بلیط به دلایل تغییر پرواز و یا انصراف از سفر با رعایت موارد ذیل میسر می باشد :

:: تا ساعت ۱۲ ظهر ۳ روز قبل از پرواز ۵ درصد نرخ بلیط کسر می گردد.

::  از ساعت ۱۲ ظهر ۳ روز قبل از پرواز تا ساعت ۱۲ ظهر روز قبل از پرواز ۱۰ درصد نرخ بلیط کسر می گردد.

:: روز قبل از پرواز از ساعت ۱۲ ظهر تا یک ساعت قبل از پرواز ۳۰ درصد نرخ بلیط کسر می گردد.

:: یک ساعت قبل از پرواز تا انجام پرواز ۵۰ درصد نرخ بلیط کسر می گردد.

– در صورت انصراف مسافر از پرواز بعلت تاخیر بیش از ۲ ساعت پرواز ، جهت استرداد می بایست تصویر بلیط/رسید مهر شده از سوی ایستگاه مبداء را در اولین فرصت به آدرس Refund@4764.ir و یا فکس به شماره ۴۷۶۴۴۳۰۴-۰۲۱ ارسال نمایید. (بلیط مهر شده جهت استرداد ۱۰۰ درصد، الزامیست)

– در صورتی که تمایل به کنسل نمودن بلیط/بلیط های خود را قبل از پرواز دارید، میتوانید در خواست کنسلی خود را بصورت آنلاین از طریق سامانه ۴۷۶۴ در ناحیه کاربری خود ثبت نمایید. (زمان ثبت کنسلی ملاک محاسبه وجه استرداد خواهد بود)

– درصورت تغییر ساعت پرواز بیش از ۲ ساعت ، مسافرین محترم حداکثر تا ۲۴ ساعت پس از اطلاع رسانی از سوی مرکز تماس واحد ۴۷۶۴ فرصت دارند درخواست کنسلی خود را در سامانه ثبت و یا از طریق تماس تلفنی با شماره ۴۷۶۴-۰۲۱ به این واحد اعلام نمایند تا از استرداد ۱۰۰ درصد برخوردار گردند. در غیر اینصورت مشمول قوانین استرداد جاری با توجه به زمان ثبت در سامانه و یا زمان تماس با شماره فوق می گردند.

کنسل کردن بلیط :

جهت کنسل نمودن بلیط به ناحیه کاربری خود وارد شده و بر روی گزینه “درخواست کنسل نمودن بلیط” کلیک نمایید. شماره بلیط مورد نظر خود را وارد نموده و بر روی ارسال کلیک نمائید. در صورتی که بلیط شما بصورت رفت و برگشت باشد هردو مسیر جهت انتخاب نمایش داده می شود. هر کدام را که مایل به ابطال آن می باشید را انتحاب و بر روی ارسال کلیک نمایید. (اگر قصد ابطال هر دو مسیر رفت و برگشت را دارید مراحل ذکر شده را تکرار نمایید) درخواست شما ثبت شده و با توجه به زمان ثبت، مبلغ استرداد محاسبه و حداکثر ۷۲ ساعت پس از ثبت به حساب کاربری شما در سامانه ۴۷۶۴ واریز می گردد.

– وجه استرداد حداکثر ۷۲ ساعت پس از ثبت به حساب کاربری شما در سامانه ۴۷۶۴ واریز خواهد شد. درصورت تمایل به دریافت وجه آن می توانید بر روی گزینه “درخواست دریافت وجه” کلیک نمائید. مبلغ مورد درخواست شما تا ۷۲ ساعت پس از ثبت درخواست به حساب بانکی، که شما آن را پس از ایجاد عضویت و در منوی “مدیریت حسابهای بانکی” ثبت نموده اید واریز خواهد گردید. درغیر اینصورت این مبلغ در حساب کاربری شما بعنوان اعتبار محفوظ بوده و می توانید در خرید بعدی از آن جهت پرداخت استفاده نمائید .

** توجه داشته باشید استرداد تنها با ثبت درخواست صورت می پذیرد. در صورت عدم استفاده از پرواز، ابطال پرواز از سوی قشم ایر و … میبایست درخواست کنسلی از سوی کاربر در سیستم ثبت گردد.

– اطلاع رسانی جهت خرید ، کنسل شدن پرواز ، تغییر ساعت و استرداد، از طریق پیامک (تلفن همراه) و پست الکترونیک انجام می پذیرد. بدین منظور مسئولیت صحت شماره تلفن و پست الکترونیکی به عهده خریدار می باشد.

– کلیه عملیات خرید بلیط در این سامانه مشمول قوانین جاری تجارت الکترونیک بوده و هرگونه تخلف تحت پیگرد قانونی قرار خواهد گرفت.

** جهت اطلاع از راهنمای پزشکی جهت مسافرت های هوایی مسافرین کم توان و بیمار اینجا کلیک کنید.

توجه: مطالعه راهنمای پزشکی برای بیمارانی که قصد مسافرت هوایی از طریق شرکت هواپیمایی قشم را دارند الزامیست. درصورت عدم توجه و رعایت قوانین پزشکی مسئولیت عواقب آن بر عهده مسافر می باشد.

خریدار در کلیه مراحل خرید و یا استرداد بلیط هواپیما معترف به آگاهی کامل از قوانین حمل و نقل و ضوابط خرید بلیط های جاری و همچنین نحوه خرید و سوار شدن به هواپیما بر اساس مکانیزم بلیط های الکترونیکی می باشد.

شما هم دیدگاهی برای این مطلب ارسال کنید

نام شما

ایمیل شما

وب سایت شما