کدام هواپیما نیاز اصلی ایران را تامین می‌کند؟

۱۳۹۴-۰۷-۰۸

در روزهایی که وزیر راه و شهرسازی خبر از برنامه‌ریزی ایران برای وارد‌کردن بیش از ۴۰۰ هواپیما ی مسافرتی جدید داده، بخش قابل توجهی از تمرکز‌ها بر روی ناوگان دو شرکت ایرباس و بویینگ خلاصه شده است و این در شرایطی است که شاید نیاز اصلی ایران در روزهای پس از تحریم را بتوان از دیگر شرکت‌های هواپیماساز نیز تهیه کرد.

رکورد طولانی‌ترین پرواز جهان شکسته می‌شود | بلیط هواپیما | چارتر | سیستمی | رسپینا24

به گزارش خبرنگار ایسنا، هرچند در طول روزهای گذشته مقامات ایرانی با توجه به حافظه تاریخی منفی که در ایران وجود دارد تلاش کردند بحث خرید هواپیمای سوخو ۱۰۰ را یا تکذیب کرده و یا به آینده نامعلوم موکول کنند به نظر می‌رسد نیاز اصلی ناوگان هوایی ایران در روزهای آینده را یا این هواپیما و یا پرنده‌هایی شبیه به این تامین خواهند کرد.

در طول ماه‌های گذشته شرکت فرودگاه‌های کشور بارها اعلام کرده از مجموع ۵۴ فرودگاه فعال در ایران تنها چهار فرودگاه زیان‌ده نیستند و از این میان نیز تنها فرودگاه امام خمینی (ره) است که به سوددهی رسیده است.

این در شرایطی است که تعداد قابل توجهی از فرودگاه‌های ایران که در مناطق کم‌جمعیت و غیرتوریستی قرار گرفتند یا در بسیاری از روزهای هفته تعطیل‌اند و یا با حداقل ظرفیت فعالیت خود را ادامه می‌دهند. این مساله باعث شده وزارت راه و شهرسازی برای بهره‌گیری بیشتر از توان این فرودگاه‌های دورافتاده نسبت به خرید هواپیماهایی که به درد این فرودگاه‌ها بخورند برنامه‌ریزی کنند.

ناوگان فعلی ایران تعداد بسیاری از هواپیماهای کم‌سرنشین با ظرفیت مسافری کمتر از ۱۰۰ مسافر را در خود جای داده که این مساله باعث شده سفر به مناطق و شهرهای کوچک یا امکان‌پذیر نباشد و یا با توجه به غول‌پیکر‌بودن هواپیماها از نظر اقتصادی صرفه‌ای را عاید ایرلاین نکند.

در این شرایط سازمان هواپیمایی تلاش کرده کار بررسی بر روی هواپیماهای مسافرتی کوچک‌تر را آغاز کند و در آخرین اظهارنظر رییس این سازمان اعلام کرده مذاکره کشور با شرکت‌هایی از برزیل، فرانسه و هلند برای خرید هواپیماهایی با کمتر از ۱۰۰ سرنشین آغاز شده است.

در این میان گزینه‌های روسی مانند سوخو ۱۰۰ نیز وجود دارد که با توجه به تجربه منفی هواپیماهایی مانند آنتونوف ورودشان به ناوگان هوایی ایران با اما و اگرهای فراوانی روبه‌روست.

با وجود تمام این تردید‌ها به نظر می‌رسد در حال حاضر آنچه مشکلات کوتاه‌مدت ناوگان ایران را حل می‌کند، نه هواپیماهای غول‌پیکر جدید که چند فروند هواپیمای مسافرتی با ظرفیت مسافرگیری کمتر از ۱۰۰ نفر است که می‌توان از یکسو تنوع ناوگان ایران را بالا ببرد و از سویی دیگر به فرودگاه‌های نیمه‌جان کشور در سال‌های گذشته روحی دوباره تزریق کند.

منبع : ایسنا

شما هم دیدگاهی برای این مطلب ارسال کنید

نام شما

ایمیل شما

وب سایت شما