نکاتی درباره سفر هوایی با کودکان

۱۳۹۴-۰۷-۲۱

سوار کردن کودکان به هواپیما و آرام نگه‌داشتن آنها در طول یک سفر هوایی، کاری بسیار سخت و طاقت‌فرسا به نظر می‌رسد؛ آن قدر سخت که شاید تصمیم بگیرید که دیگر به اتفاق بچه‌ها به سفر نروید. ولی سفر به همراه خانواده و فرزندانتان می‌تواند یکی از بهترین تجربیات زندگی شما باشد و خاطره‌ای فراموش‌نشدنی را در ذهنتان ثبت کند. با رعایت این چند نکته می‌توانید سفر هوایی آرام و لذت‌بخشی را تجربه کنید. با رسپینا۲۴ همراه باشید.

نکاتی درباره سفر هوایی با کودکان | بلیط هواپیما | چارتر | سیستمی | رسپینا24

پروازی را تصور کنید که در آن بچه‌ها دائماً سر و صدا می‌کنند، جیغ می‌زنند و از پشت به صندلی شما می‌کوبند. قطعاً این بدترین پرواز زندگیتان خواهد بود. اگر شما والدین یکی از این بچه‌های پر سر و صدا باشید، احتمالاً تصمیم می‌گیرید که دیگر به همراه بچه‌ها به یک مسافرت هوایی نروید و تا بزرگ شدن آنها صبر کنید. اما نیازی به این همه سخت‌گیری نیست. با رعایت چند نکته‌ی ساده و همین‌طور آموزش دادن به کودکان قبل از شروع سفر و سوار شدن به هواپیما، سفری آرام، به‌یاد‌ماندنی و لذت بخش را در کنار خانواده و فرزندانتان تجربه خواهید کرد.
وسایل سرگرمی بچه‌ها را به همراه بیاورید.
مسافرت‌های هوایی معمولاً طولانی و کسل‌کننده هستند به خصوص برای بچه‌ها. در این میان اگر پروازتان هم به تاخیر بیافتد، معطل ماندن در ترمینال و انتظار کشیدن برای زمان پرواز، آن را ناخوشایند‌تر می کند. اگر پرواز کوتاه باشد، فیلمی در هواپیما به نمایش در نمی‌آید تا کودکان را سرگرم کند. در چنین شرایطی بهتر است وسایل سرگرمی کودکتان را به همراه داشته باشید. کتاب‌های رنگ‌آمیزی به همراه مدادرنگی و یا یک دی وی دی پلیر با چند فیلم و برنامه‌ی مورد علاقه‌ی بچه‌ها،گزینه‌های خوبی هستند. اگر تبلت یا گوشی هوشمند دارید می‌توانید به کودکان اجازه بدهید که با آنها بازی کنند. به این ترتیب، بچه‌ها برای مدت زیادی سرگرم می‌شوند و کمتر بی‌قراری می‌کنند.
خوراکی مورد علاقه‌ی بچه‌ها را فراموش نکنید.
گرسنگی یکی از عواملی است که باعث بی‌قراری بچه‌ها و آغاز شیطنت می‌شود. کودکان به اندازه‌ی بزرگسالان نمی‌توانند گرسنگی و تشنگی را تحمل کنند. پس سعی کنید غذا یا خوراکی مورد علاقه‌ی فرزندتان را به همراه داشته باشید. در این صورت کودکتان با خوردن خوراکی مورد علاقه‌اش سرگرم می‌شود و لذت می‌برد.
زمان را مدیریت کنید.
نکته‌ی کلیدی در رابطه با مدیریت زمان این است که زودتر از پرواز در فرودگاه حاضر باشید. مسافرت با یک بچه در بغل، با مسافرت به تنهایی یا با جمعی از بزرگسالان، کاملاً متفاوت است. بچه‌ها سرعت شما را کاهش می‌دهند. آنها دوست دارند تا پرواز هواپیماهای دیگر را ببینند، این کار به آنها احساس راحتی و آرامش می‌دهد. به علاوه وادار کردن بچه‌ ها به عجله کردن، استرس آنها را افزایش می‌دهد. پس برای رفتن به فرودگاه تمامی این موارد را در نظر بگیرید و سعی کنید زمان زیادی قبل از پرواز، به فرودگاه برسید.
وسایل راحتی بچه‌ها را به همراه داشته باشید.
اگر فرزندتان، پتو یا عروسکی دارد که نمی‌تواند آن را از خودش جدا کند، آن را حتماً به همراه داشته باشید. به همراه داشتن این گونه وسایل باعث می شود که کودکتان احساس آرامش کند و راحت‌تر بخوابد.
قبل از شروع سفر، نکات مهم را به کودکتان آموزش دهید.
چند هفته قبل از سفر، درباره‌ی هواپیماها، فرودگاه‌ها مسافرت و علائم راهنما و آداب سفر صحبت کنید. فرزندان شما هر چه بیشتر در این باره اطلاعات کسب کنند، عملکرد بهتری خواهند داشت. می‌توانید با هواپیماهای اسباب‌بازی و مجسمه‌های کوچک به کودکان بیاموزید که افراد در فرودگاه چه می‌کنند و مسافرت با هواپیما چه مراحلی دارد. این اطلاعات باعث می‌شود که بچه‌ها استرس کمتر و در نتیجه رفتار بهتری در هواپیما داشته باشند.
منبع: Buzzle

شما هم دیدگاهی برای این مطلب ارسال کنید

نام شما

ایمیل شما

وب سایت شما