صنعت توریسم ایران پس از توافق هسته ای رشد می کند

۱۳۹۴-۰۶-۲۵

به گزارش ایرنا، گاردین در این گزارش نوشت: همان طور که انتظار می رفت صنعت توریسم ایران پس از توافق هسته ای رشد کند، اکنون گروه گردشگری آکور از کشور فرانسه قرار است ماه آینده میلادی در فرودگاه بین المللی تهران دو هتل معروفش به نام ‘آی بیس’ و ‘نووتل’ را بازگشایی کند.

صنعت توریسم ایران پس از توافق هسته ای رشد می کند | بلیط هواپیما | چارتر | سیستمی

این روزنامه انگلیسی افزود: به رغم اینکه تحریم ها رسماً برداشته نشده، اما بازگشایی هتل های فرانسوی در ایران نشان گر آشتی میان این کشور و غرب پس از توافق هسته ای وین به حساب می آید.
گاردین ادامه داد: ‘سباستین بازین’ مدیر اجرایی گروه گردشگری هتل های ‘آکور’ که برای عقد قرارداد در تهران به سر می برد، گفته است: شرکت ما به دنبال گسترش ظرفیت های تجاری در ایران است که ۸۰ میلیون جمعیت دارد و اقتصادش رو به رشد است.
این روزنامه انگلیسی با بیان اینکه ‘در سال های اخیر صنعت گردشگری ایران سیر نزولی داشت’ نوشت: ‘جانی بیلبی’ مؤسس شرکت گردشگری انگلیسی‘وایلد فرانتیر’ اذعان کرده است که به دنبال بازگشایی سفارت انگلیس در تهران در ماه آگوست، روند تقاضاهای گردشگری برای سفر به ایران رو به افزایش بوده به گونه ای که این شرکت مجبور شده است تا به منظور پوشش حجم تقاضاها چهار تور اضافی در فصل پاییز، در نظر بگیرد.
گاردین به نقل از بیلبی افزود: یکی از دغدغه های ما این است که آیا زیرساخت های صنعت گردشگری ایران می تواند فشار فزاینده گردشگران را در سال آینده تحمل کند یا خیر؟
این روزنامه افزود: به گفته بیلبی برداشته شدن منع سفر برای گردشگران انگلیسی به ایران از سوی وزارت خارجه انگلیس و بازگشایی سفارتخانه ها سبب شده است تا موج عظیمی از گردشگران انگلیسی برای سفر به ایران علاقه مند شوند.
این روزنامه انگلیسی به نقل از وی نوشت: علاوه بر اینکه آن ها (گردشگران) برای سفر به ایران احساس امنیت بیشتری می کنند، گرفتن بیمه نیز برای آن ها ساده تر شده است. حضور سفارت انگلیس در ایران نیز به آن ها اطمینان می دهد که مقامات انگلیسی در آنجا حضور دارند و از آن ها استقبال خواهد شد.
گاردین نوشت: ایران میزبان سرمایه های عظیم فرهنگی ازجمله ۱۹ آثار باستانی به ثبت رسیده در یونسکو، مساجد زیبا و مناظر طبیعی بی نظیری است که بسیاری از آن ها همچنان از سوی غرب ناشناخته است.
این روزنامه انگلیسی افزود: برخی از جاذبه های گردشگری در ایران مانند اصفهان ،شهر فرهنگ کهن ، شیراز شهر شعر و عشق و تهران که به جت اسکی هایش معروف است، می باشد.
گاردین در ادامه نوشت: مینا مهدی نیا، از گردانندگان اصلی کنوانسیون انجمن جهانی گردشگری که قرار است در سال ۲۰۱۷ در تهران برگزار شود گفته است که ایران درصدد است تا ۲۰ میلیون گردشگر را تا سال ۲۰۲۵ میلادی به خود جذب کند.
این روزنامه به نقل از وی نوشت: ایران تلاش می کند تا خود را به یک مقصد جدید گردشگری در دنیا بدل سازد و ما نیز می خواهیم از این کنوانسیون برای معرفی ایران به عنوان کشوری امن برای گردشگری استفاده کنیم.

منبع : ایرنا

شما هم دیدگاهی برای این مطلب ارسال کنید

نام شما

ایمیل شما

وب سایت شما