صدور ویزای الکترونیکی در ایران محقق می‌شود

۱۳۹۴-۰۵-۱۴

صدور ویزای الکترونیکی در ایران محقق می‌شود

بر اساس مصوبه دوشنبه ۱۲ مرداد ۱۳۹۴ هیات دولت، وزارت امور خارجه موظف شد ظرف یک سال آینده صدور ویزای الکترونیک را با کمک سازمان میراث فرهنگی، وزارت کشور، وزارت اطلاعات و بقیه دستگاه‌های مختلف محقق کند.

معاون رییس جمهوری و رییس سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری، درباره مصوبه هیات دولت برای صدور ویزای الکترونیک، گفت:

بر اساس مصوبه هیات دولت وزارت امور خارجه موظف شد ظرف یک سال آینده صدور ویزای الکترونیک را با کمک سازمان میراث فرهنگی، وزارت کشور، وزارت اطلاعات و بقیه دستگاه های مختلف محقق کند.

مسعود سلطانی‌فر اظهار امیدواری کرد تا بر اساس این مصوبه و در یک سال آینده در همه نمایندگی‌ها صدور ویزا به صورت ویزای الکترونیک امکان‌پذیر باشد.

وی گفت:

طبق مصوبه‌ای که در نشست همفکری و تعامل کشورهای عضو اکو در زمینه صنایع دستی در کاخ نیاوران برگزار شد، قرار است محدودیت از فرودگاه‌های خاصی که قبلا در آن فرودگاه‌ها ویزای فرودگاهی صادر می‌شد، برداشته شود.

رییس سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری افزود:

با صدور مصوبه جدید، ویزای فرودگاهی که قبلا ۱۵ روزه انجام می شد و ۱۵ روز تمدید می شد، به ۳۰ روز افزایش پیدا کرد و برای یک دوره ۱۵ روزه نیز قابل تمدید هست تا گردشگران مختلف تسهیلات بهتری را برای گردشگری خود داشته باشند.

سلطانی فر اضافه کرد:

بر اساس این مصوبه تمام فرودگاه هایی که در مرز بین المللی هستند، اجازه دارند برای گردشگران ۱۹۰ کشور دنیا که وارد ایران می شوند، ویزای ۳۰ روزه صادر کنند در حالی که ویزای ۱۵ روزه صادر می شد و این مصوبه یک قدم اساسی برای تسهیل در برنامه ها و خیز گردشگری خواهد بود.

شما هم دیدگاهی برای این مطلب ارسال کنید

نام شما

ایمیل شما

وب سایت شما