تصویب لغو روادید بین ایران و ارمنستان

۱۳۹۵-۰۳-۱۶

هیئت دولت ارمنستان با امضای موافقتنامه لغو روادید بین ارمنستان و ایران موافقت کرد

به گزارش حوزه سیاست خارجی خبرگزاری تسنیم به نقل از بخش دیپلماسی عمومی سفارت ایران در ایروان، هیات دولت ارمنستان روز پنجشنبه با امضای موافقتنامه لغو روادید بین ارمنستان و ایران موافقت کرد.

بر اساس این گزارش شوارش کوچاریان معاون وزیر امور خارجه ارمنستان امروز با اعلام این خبر افزود: امضای این موافقتنامه نه تنها موجب گسترش روابط دوجانبه خواهد شد بلکه تقویت روابط تجاری و اقتصادی دو کشور را نیز به همراه خواهد داشت.

تصویب لغو روادید بین ایران و ارمنستان | هتل | چارتر | سیستمی | رسپینا24

وی همچنین گفت: امضای موافقتنامه مزبور موجب افزایش رفت و آمد گردشگران دو کشور خواهد شد. کوچاریان توضیح داد که بر اساس موافقتنامه تایید شده شهروندان دو کشور مجاز خواهند بود در عرض ۱۸۰ روز حداکثر ۹۰ روز در کشور مقابل اقامت داشته باشند.

موضوع لغو روادید بین دو کشور توسط سفیر قبلی کشورمان در ایروان پیگیری می شد که در ادامه در مذارکرات حضوری وزیر محترم نیروی کشورمان به عنوان رئیس کمیسیون مشترک و همچنین توسط وزیر محترم دادگستری کشورمان در دیدار با نخست وزیر ارمنسان در سفر اخیر خود به ایروان پیگیری شد.

در صورت فراهم شدن مقدمات لازم در سفر قریب الوقوع وزیر خارجه ارمنستان به تهران موافقتنامه لغو روادید بین دو کشور امضا خواهد شد.

منبع : خبرگزاری تسنیم

شما هم دیدگاهی برای این مطلب ارسال کنید

نام شما

ایمیل شما

وب سایت شما