اقدام سه ایرلاین جدید برای دریافت مجوز پرواز

۱۳۹۴-۰۸-۳۰

دبیر انجمن شرکت‌های هواپیمایی با بیان اینکه سه ایرلاین جدید برای دریافت مجوز از سازمان هواپیمایی کشوری اقدام کردند گفت: از سه ایرلاین یادشده یک ایرلاین موفق به دریافت مجوز موافقت اصولی از این سازمان شده است.

اقدام سه ایرلاین جدید برای دریافت مجوز پرواز | هتل | چارتر | سیستمی | رسپینا24

به گزارش ایسنا، مقصود اسعدی سامانی با اشاره به اینکه سه شرکت هواپیمایی جدید در مراحل دریافت مجوز برای فعالیت هستند گفت: شروع به فعالیت یک ایرلاین برای عملیات پروازی منوط به طی کردن فرآیندهایی از جمله دریافت مجوز موافقت اصولی و سپس مجوز عملیات پروازی است.

وی ادامه داد: در حال حاضر ۳ شرکت هواپیمایی برای دریافت مجوزهای لازم اقدام از سازمان هواپیمایی کشوری اقدام کرده‌اند که تاکنون یک ایرلاین موفق به دریافت مجوز موافقت اصولی از این سازمان شده است اما هنوز مجوز عملیات پروازی دریافت نکرده است. ضمن آنکه ۲ شرکت دیگر نیز در مرحله دریافت موافقت اصولی هستند.

دبیر انجمن شرکت‌های هواپیمایی در پاسخ به این سوال که آیا ۳ شرکت هواپیمایی مذکور آیین نامه تاسیس و فعالیت شرکت‌های هواپیمایی را رعایت کردند گفت: دریافت مجوز موافقت اصولی و مجوز عملیات پروازی منوط به رعایت استانداردها و ضوابط دستورالعمل سازمان هواپیمایی کشوری و داشتن حداقل کفایت سرمایه بر اساس این دستورالعمل است و تا زمانی که شرایط یک شرکت هواپیمایی برای شروع فعالیت مورد تایید سازمان هواپیمایی نباشد مجوز فعالیت به آن داده نمی‌شود.

سامانی با بیان اینکه تعداد متقاضیان برای تاسیس شرکت هواپیمایی زیاد است، درباره اینکه آیا نیاز به تاسیس ایرلاین جدید در بازار فعلی احساس می‌شود یا خیر؟ به پایگاه خبری وزارت راه گفت: قطعا با توجه به تقاضای صنعت هوانوردی نیاز کشور به هواپیما زیاد است اما اینکه این هواپیما با تاسیس ایرلاین‌های جدید تامین شود یا ایرلاین‌های فعلی٬ موضوعی قابل بررسی است.

وی همچنین درباره آخرین وضعیت نوسازی ناوگان هوایی کشور گفت: صحبت‌هایی مبنی بر خرید هواپیما مطرح شده است اما شرکت‌های هواپیمایی طبق روال گذشته خود فارغ از موضوع توافق برجام همواره در حال مذاکره برای خرید هواپیما هستند.

منبع : ایسنا

شما هم دیدگاهی برای این مطلب ارسال کنید

نام شما

ایمیل شما

وب سایت شما