استانداردهای بوم گردی در کشور تدوین شد

۱۳۹۴-۰۶-۰۶

به گزارش ایرنا مرتضی رحمانی موحد روز پنجشنبه در همایش توسعه گردشگری شاهرود گفت: این استانداردها در دو سال عمر دولت یازدهم و با هدف توسعه گردشگری بر اساس ظرفیت های بومی هر منطقه تدوین شده است.

بوم گردی

وی یاد آور شد: بر این اساس، برای تبدیل اقامتگاه های محلی به بوم گردی از محل صندوق کارآفرینی امید، تسهیلات یک میلیارد ریالی با کارمزد چهار درصد به متقاضیان پرداخت می شود.

وی با بیان اینکه صنعت گردشگری کشور در دو سال عمر دولت تدبیر و امید جهش یافته است، ادامه داد: این توسعه به دلیل برندسازی مفاهیم و تلاش برای اجرایی شدن اهداف توسعه گردشگری در کشور بوده است.
رحمانی موحد ارزش گردش مالی گردشگری در جهان را هزار و ۲۰۰ میلیارد دلار عنوان کرد و گفت: امروزه گردشگری جایگاه ویژه ای در اقتصاد کشورها دارد و توسعه پایدار، ارتقای توان تولید و تولید ثروت ملی کشورها در بطن گردشگری نهفته است.
وی شاخصه گردشگری شاهرود در استان سمنان را گردشگری عرفانی عنوان کرد و بر استفاده از ظرفیت بومی این منطقه برای توسعه گردشگری تاکید کرد.
او افزود: ظرفیت های بومی هر منطقه باید شاخصه آن منطقه برای توسعه گردشگری قرار گیرد.
همایش توسعه گردشگری شاهرود روز پنجشنبه ۱۳۹۴/۶/۵ با حضور کاظم جلالی نماینده مردم شاهرود در مجلس شورای اسلامی، سید محمدرضا هاشمی فرماندار و جمعی از مسوولان و چهره های فرهنگی شاهرود برگزار شد.

منبع : ایرنا

شما هم دیدگاهی برای این مطلب ارسال کنید

نام شما

ایمیل شما

وب سایت شما