راهنمای خرید اینترنتی بلیط هواپیما چارتر

۱۳۹۴-۰۴-۲۸

راهنمای خرید اینترنتی بلیط هواپیما

خرید اینترنتی بلیت هواپیما هواداران خاص خود را پیدا کرده است.

در سایت جامع رسپینا ۲۴ با آدرس www.respina24.com  تمام پروازهای موجود از هر شرکت هواپیمایی  برای شما به نمایش گذاشته می شود و حق انتخاب بیشتری دارید.

 

برای خرید اینترنتی باید سه شرط زیر توصیه می شود.

 

۱- یک ایمیل باید داشته باشید تا بتوانید ثبت نام کنید. اگر ندارید برای خود یک حساب ایجاد کنید, با توجه به پیشرفت تکنولوژی داشتن پست الکترونیک یا ایمیل یکی از ملزومات  زندگی امروزه شده .

 

۲- یک کارت بانکی عضو شتاب که رمز دوم آن را هم داشته باشید. اگر رمز دوم ندارید می توانید از خودپرداز همان بانکی که در آن حساب دارید رمز دومتان را بگیرید(معمولا در تمامی بانک ها به این شکل است ۱. تغییر رمز  ۲. تغییر رمز اینترنتی  ۳. تایید به خاطر داشته باشید رمز اینترنتی کارت حداقل باید ۵ رقم باشد) cvv2  و تاریخ انقضای کارت که معمولا روی کارتهای بانکی نوشته شده است.

 

۳- پول به اندازه کافی (البته اگرقصد خرید بلیط هواپیما  از www.respina24.cm  رو داشته باشید می تونید با ارزانترین نرخ بلیط هواپیما بخرید)

 

برای خرید بلیت هواپیما شما دو راه دارید؛ هم می توانید به سایت تک تک شرکت های هواپیمایی مراجعه کنید و بلیت خود را تهیه کنید و هم اینکه از یک سایت جامع مثل www.respina24.com  این کار را انجام دهید.

 

عیب روش اول این است که با انتخاب های کمتری روبرو هستید

 

مثلا شما اگر قصد سفر به مشهد را داشته باشید، می توانید به سایت ایران ایر مراجعه کنید و فقط از بین هواپیماهای این شرکت پرواز خود را انتخاب کنید و دیگر دسترسی به شرکت آسمان و … ندارید اما در سایت  www.respina24.com   تمام پروازهای موجود از هر شرکت هواپیمایی(ایران ایر , آسمان , ایران ایرتور ,تابان , آتا , قشم ایر , نفت ایر , ماهان , کیش ایر , زاگرس , معراج , اترک و … ) برای شما به نمایش گذاشته می شود و حق انتخاب بیشتری دارید.

کافی است به سایت www.respina24.com    مراجعه نموده و مشخصات خود را وارد نمایید.

مشخصاتی مثل اینکه پرواز داخلی می خواهید یا خارجی، مبدا، مقصد و تاریخ حرکتتان. پس از جستجو پرواز مورد نظرتان را انتخاب کنید و پول بلیت را از طریق کارت بانک تان پرداخت کنید. کار خرید بلیتتان تمام شده است و شما می توانید در زمان مناسب به فرودگاه بروید و با نشان دادن یک کارت شناسایی ( بهتر است چاپ بلیط هم همراهتان باشد )  به باجه صدور کارت پرواز بگویید که بلیتتان را به صورت اینترنتی گرفته اید.

 

افرادی که در پروازهای داخلی برنامه ای (تعرفه دولتی ) تخفیف ویژه می گیرند

 

تمامی افراد زیر با ارائه مدارکی که گفته می شود، می توانند در پروازهای داخلی ۵۰ درصد تخفیف بگیرند:

 

– تمام خانواده های شهدا، اسرا و مفقودان شامل پدر، مادر، همسر و فرزندان/ مدارک لازم: معرفی نامه بنیاد شهید و یا تصویر کارت شناسایی از این نهاد.

نکته: جانبازان جنگ تحمیلی تنها به همراه یک همسفر شامل این تخفیف می شوند.

– معلولان/ مدارک لازم: معرفی نامه سازمان بهزیستی یا کارت معلولیت معتبر

 

نکته: تنها فرد معلول شامل این تخفیف می شود.

 

– کارکنان سازمان هواپیمایی کشوری/ مدارک لازم: معرفی نامه از سازمان هواپیمایی کشوری

 

نکته: این تخفیف تنها برای خود کارمند و تنها یک بار در سال ارائه می شود.

 

– نمایندگان مجلس شورای اسلامی/ مدارک لازم: کارت شناسایی معتبر

 

نکته: تخفیف نمایندگان تنها در مسیر بین تهران و استان حوزه انتخابیه نماینده اعمال می شود.

 

بهترین و بدترین صندلی های هواپیما

 

آمارهای جهانی می گویند، در صورت فرود اضطراری یا وقوع آتش سوزی تعدادی از صندلی های هواپیما شانس بهتری برای خروج و زنده ماندن در اختیار صاحبانشان می گذارند. نیتجه تحقیق دانشگاه گرینویچ بعد از بررسی ۱۰۵ سانحه هوایی فاش کرده است مسافرانی که در قسمت جلوی هواپیما (تا ردیف ۵)، پشت یا جلوی خروجی های اضطراری می نشینند، بیشترین شانس زنده ماندن را دارند و اما بدترین صندلی ها که در مسافرت های طولانی چند ساعته خواب و خوراک را از شما می گیرند، صندلی های روبروی دستشویی ها، صندلی های نزدیک آشپزخانه و صندلی های ردیف میانی هواپیما هستند که با بوی نامطبوع و رفت و آمد زیاد مسافران و مهماندارها آسایش شما را سلب می کنند.

 

دقیقه نود خرید بلیت

 

آخرین مهلت برای مراجعه به باجه های پذیرش مسافر در پروازهای داخلی یک ساعت و ۳۰ دقیقه قبل از پرواز و برای سفرهای خارجی سه ساعت پیش از پرواز است بعد از این زمان باجه پذیرش مسافر برای یک پرواز خاص، بسته می شود و شما فرصت تهیه بلیت را از دست می دهید.

 

میزان باری که می توانید به صورت رایگان حمل کنید

 

با توجه به مقصد نهایی سفرتان، چمدانی که حمل می کنید به دو روش وزنی و تعدادی پذیرش می شود. در مسیرهای آمریکا و کانادا چمدان به روش بسته ای و در سایر مسیرها به صورت وزنی محاسبه می شود همچنین تعداد چمدانی که مجاز هستید حمل کنید براساس رده های مختلف پروازی متفاوت است. میزان دقیق بار مجاز در بلیت شما ذکر می شود. در پروازهای داخلی میزان بار مجاز ۲۰ کیلوگرم است.

 

نکته: اگر چمدان تان گم شد به امور جامه دان شرکت هواپیمایی پروازتان، مستقر در سالن ورودی فرودگاه مراجعه کنید و با پر کردن برگه ها و فرم های مخصوص برگه «اطلاعات و مشخصات اثاثیه تحویل نشده به مسافر» را تحویل بگیرید که حاوی یک شماره پیگیری برای پیدا کردن و ردیابی وسایل تان است.

 

وقتی می خواهیم بلیتمان را پس بدهیم

 

تمام بلیت های معمولی و غیرچارتر با کسر مبلغی خسارت، امکان لغو یا تغییر دارند. پول پرداختی هم تا پایان همان روز ابطال بلیت، به حساب شما برگردانده می شود.

 

اما پرواز چارتر چیست؟ پرواز چارتر به تمام پروازهایی گفته می شود که توسط یک ارگان، سازمان، هتل، تور و … برای شما رزرو می شوند، شرکت های هواپیمایی این پروازها را باطل نمی کنند و زمان آن را به خواست مسافر تغییر نمی دهند اما نرخ این پروازها با توجه به  ازدحام مسافرین ( خالی یا پر بودن پرواز) مدام در حال تغییر است.

 

اما مبلغ خسارت لغو یا تغییر زمان پرواز های برنامه ای ( سیستمی ) طبق مقررات سازمان هواپیمایی کشوری محاسبه می شود.

شما هم دیدگاهی برای این مطلب ارسال کنید

نام شما

ایمیل شما

وب سایت شما