توروبلیط مالزی

۱۳۹۴-۰۳-۲۹

تور مالزی

مسافرت کردن اجتناب ناپذیر است. حتی برای افرادی که دارای اعتقاداتی دینی هستند. در بین خانواده ها پس از مشورت در رابطه با یک تور گروهی و خانوادگی همگی در رابطه با تور مالزی به اجماع می رسند. انتخاب تور مالزی برای خانواده های ایرانی به سبب سیر کردن در میان مردمانی که دارای دینی یکسان هستند می  تواند آرامش بخش باشد.

مالزی کشوری در جنوب شرقی آسیا و پایتخت آن کوالا لامپور است. سازمان‌های دولتی و وزارت‌خانه‌های این کشور در شهر جدید پوتراجایا (پایتخت اداری) این کشور واقع است. مالزی عضو سازمان ملل متحد و اتحادیه کشورهای همسود است. این فدراسیون شامل سیزده ایالت در جنوب شرقی آسیا است. نام «مالزی» زمانی انتخاب شد که فدراسیون مالایا؛ سنگاپور، صباح و ساراواک یک اتحادیه متشکل از ۱۴ ایالت را تشکیل دادند. در سال ۱۹۶۵ سنگاپور از مالزی جدا شد و به کشوری مستقل تبدیل گردید.

مالزی دربردارنده دو ناحیه جغرافیائی است و دریای جنوبی چین آن‌ها را از هم جدا می‌کند: شبه جزیره مالزی یا مالزی غربی که بر روی شبه جزیره مالایی قرار دارد و از شمال با تایلند مرز خشکی دارد

مالزی پس از استقلال از انگلیس در سال ۱۹۵۷، حکومت سلطنتی دوره‌ای را پذیرفت.

مالزی به خوبی از منابع طبیعی در نواحی خود برخوردار است همچون کشاورزی، جنگلداری و نیز مواد معدنی. از لحاظ کشاورزی، مالزی اولین صادر کننده پلاستیک طبیعی (کائوچو) و خرمای روغنی است که همراه آن الوارها و تنه‌های بریده شده درختان، کاکائو، فلفل سیاه|فلفل، آناناس و تنباکو (توتون) موجب رشد این بخش شده‌است. خرمای روغنی، نیز یک جنس عمده صادراتی خارجی است.

در ارتباط با منابع جنگلی، ذکر شده که برش الوار تنها برای اعطای یک کمک عمده به اقتصاد در طی قرن۱۹ انجام گرفته‌است. امروزه، تقریباً ٪۵۹ مالزی از جنگل پوشیده شده‌است. گسترش سریع صنعت تولید الوار (چوب)، به ویژه پس از دهه ۱۹۶۰، موجب فرسایش جدی منابع جنگلی کشور شد. اما، در راستای اقدام دولت برای حفاظت از محیط و سیستمهای اکولوژیکی، منابع جنگلی توانستند به یک مبنای پایدار دست پیدا نمایند و بر این اساس نرخ قطع درختان روند نزولی در پیش گرفت.

شبه جزیره مالایی و آسیای جنوب شرقی، همواره مرکزی برای تجارت بوده است. اقلام گوناگونی همچون چینی‌آلات و چاشنی‌ها، حتی پیش از آنکه سلطان‌نشین مالاکا و سنگاپور به این شهرت برسند، فعالانه تجارت می‌شده است. در سده هفدهم، ذخایر فراوانی از قلع در چند ایالات مالایایی کشف شد. سپس، همانطور که امپراتوری بریتانیا بر مالایا چیره شدند، درختان کائوچو و خرمای روغنی برای مقاصد بازرگانی عرضه شدند. در طول این دوران، مالایا به بزرگترین تولید کننده عمده قلع، کائوچو و خرمای روغنی تبدیل شد.

مالزی یک جامعه چنددینی است، و اسلام دین رسمی این کشور می‌باشد. برطبق ارقام آماری در سال ۲۰۰۰، چهار دین اصلی آن عبارتند از اسلام ۱۰۰% تا سده بیستم، فعالترین اعتقادات سنتی| آنیمیسم که تاکنون به لحاظ بحث تا درجه بالاتری از رسمیت در مالزی تداوم یافته برای تایید آماده شده‌است. ارقام مذکور می‌تواند تحریف شده باشد چراکه آنها این واقعیت را در نظر نگرفته‌اند که تمامی اشخاص مالایایی به لحاظ رسمی مسلمان بوده و بدون توجه به باورهای شخصی آنها، مسلمان فرض شده‌اند.

مردم مالزی افرادی بسیار خونگرم و میهمان نواز هستند. مسلمانها دارای رستورانها و فروشگاه‌هایی هستند که با آرم حلال مشخص می‌شوند. هندوها به برهما و چینی‌ها به بودا معتقد هستند.

با توجه به طبیعت بخشنده این سرزمین بومی‌ها که اکثراً مسلمانند دارای اخلاقی خوش و دست و دل باز هستند. دارای نظم و ترتیب در کارها به شکل کاملاً اروپایی می‌باشند. که با توجه به سرمایه گذاریهای شرکت‌های ژاپنی در این کشور و نظارت و مدیریت ژاپنی‌ها این نظم در تمام جاها مشهود است.

تنها قمار خانه کشورهای مسلمان در این کشور و در بلندای تله کابین شهر گنتینگ و ورود مسلمانان مالائی به آن ممنوع است. مالزی کشوری است تفریحی و بسیار زیبا که در سال ۲۰۰۶ برابر با ۲۲ میلیون نفر توریست را پذیرا بوده‌است. جمعیت این کشور ۲۸ میلیون است.

مالزی یک جامعه چند نژادی، چند فرهنگی و چند زبانی است که شامل ٪۶۵مالایایی و دیگر قبایل بومی، ٪۲۵ چینی، و ٪۷ هندی می‌باشد. مالایایی‌هایی که بزرگترین مجموعه را تشکیل می‌دهند، همگی مسلمان می‌باشند چرا که هر فرد باید مسلمان باشد تا از لحاظ قانونی بتواند تحت شرایط امور قانونی مالزی قرار گیرد. مالایایی‌ها از لحاظ سیاسی نقش غالبی را ایفا نموده و گروهی را تشکیل می‌دهند که بومیپوترا نامیده می‌شود. زبان بومی آنها مالایایی، «باهاسا مالایو» است. باهاسای مالزی بسیار شبیه به باهاسا مالایو درکاربردی‌ترین مواردی است که زبان ملی کشور مالزی شمرده می‌شود.

در گذشته، زبان مالایایی عمدتاً به خط جاوی نوشته می‌شد که یک الگوی خطی بر اساس زبان عربی است. با گذشت زمان، ترکیب لاتین بر الگوی جاوی به عنوان یک الگوی غالب نگارشی چیره شد. این بیشتر در اثر نفوذ نظام آموزشی استعماری بوده که به بچه‌ها نگارش لاتین را به جای الگوی عربی آموزش داده‌است.

جاذبه های گردشگری

شبه جزیره مالزی به سبب داشتن سواحل بیشمار و گوناگون در بخش‌های مختلفش، یکی از بزرگترین و مهمترین مکانهای غواصی در دنیا شمرده می‌شود. محدوده ساراواک به سبب داشتن آبهای شفاف و گوناگونی ماهی‌ها از زیباترین جاذبه‌های مالزی به شمار می‌رود. طبیعت زیبا و استوایی مالزی مکانهای متعددی را برای گردشگران علاقه‌مند به طبیعت ارائه می‌کند. تامان نگارا یا جنگل ملی مالزی از قدیمی‌ترین جنگلهای جهان به شمار می‌رود. سواحل شرقی شبه جزیره مرکزی مالزی، دارای جزایر بسیار دیدنی و بکر می‌باشند که از آن جمله عبارتند از : جزیره پرهنتیان, جزیره ردانگ, جزیره تیومان. همچنین می‌توان به جزیرهٔ لنکاوی اشاره کرد که در شمال غربی مالزی واقع شده‌است و در زبان مالایی به معنی جزیرهٔ عقاب سرخ قهوه‌ای است.جزیرهٔ لنکاوی با جزیره کیش در خلیج پارس خواهر خوانده هستند. برج‌های دوقلوی پتروناس که متعلق به شرکت نفتی پتروناس مالزی می‌باشند در حال حاضر بلندترین برجهای دوقلوی جهان می‌باشند که یکی از مکانهای توریستی شهر کوالالامپور را بوجود آورده‌اند. مجسمهٔ ایستادهٔ بودا در باتو کیو (کوالالامپور) بلندترین مجسمهٔ ایستاده دنیاست که همه روزه تعداد زیادی از توریست‌ها از آن دیدن می‌کنند. پارک پرنده‌ها واقع در شهر کوالالامپور نیز بزرگترین باغ پرنده‌های روباز در دنیاست. بلندیهای گنتینگ و مجموعه هتلها و رستورانها به همراه تنها کازینو موجود در مالزی در فاصله کمی از کوالالامپور نیز یکی دیگر از جاذبه‌های گردشگران در مالزی می‌باشد. بازارهای محلی و فروشگاههای بسیار بزرگ داخل شهر کوالالامپور نیز شاید یکی دیگر از جاذبه‌های این شهر برای عده‌ای از گردشگران باشد.

هتل های لنکاوی

هتل فاو

favehotel Cenang ساحل هتل واقع در ساحل Cenang در لنکاوی، مالزی است. این اولین از نوع خود در این جزیره به ارائه چنین ترکیبی کامل است از سبک، قابلیت و ارزش خوبی است.

اوقات فراغت و کسب و کار مسافران نه تنها ساحل زیبا را در نوک انگشتان خوداحساس میکند ، بلکه مجموعه ای از امکانات را در سایت به آنها جای در طول اقامت خود. لذت بردن از تنقلات خوشمزه در کافی شاپ جا گزیننده، استراحت در نوار و سالن حمام افتاب در استخر شنا و سقف بالا sundeck . به تهیه نیازهای شخصی خود در فروشگاه رفاه در محل ما باز ۰۸.۳۰ صبح است. در سراسر هتل وای فای رایگان و همچنین اتاق میتینگ در دسترس برای همه نیازهای کسب و کار شما است.

چارتر|بلیط هواپیما

هتل ۴ ستاره ی شرایتون فورپوینت

هتل ۴ ستاره ی شرایتون فورپوینت در جزیره زیبای لانکاوی و در محله ی پادانگ ماتسیرات واقع گردیده است. هتل مکانی ایده آل برای تجربه اقامتی بی نظیر در لانکاوی و حوالی آن است و تنها ۴ کیلومتر تا فرودگاه جزیره فاصله دارد. هتل همچنین دسترسی راحتی به بندر لانکاسوکا ، مرکز بین المللی نمایشگاهیمهسوری وفرودگاه بین المللی لانکاوی دارد. در هتل شرایتون فورپوینت ، خدمات عالی و امکانات فوق العاده اقامتی فراموش نشدنی را برای شما رقم می زند. برای آسایش و راحتی مهمانان ، هتل فضای مختص کشیدن سیگار ، پارکینگ ، ترانسفر فرودگاهی ، رسپشن و اطلاعات دارد. مهمانان می توانند اتاق دلخواه خود را از میان ۲۱۴ اتاق هتل که همگی جوی آرام و هماهنگ دارند انتخاب کنند. مرکز تناسب اندام ، استخر روباز ، ساحل اختصاصی ، استخر کودکان و کلوپ کودکان مکان هایی ایده آل برای تمدد اعصاب و رفع خستگی بعد از یک روز شلوغ هستند. در هتل شرایتون فورپوینت از امکانات هتل که در ساعات مختلف روز در اختیار شما هستند بهره ببرید .

چارتر|بلیط هواپیما

هتل ۵ ستاره شراتون

هتل ۵ ستاره شراتون در لنکاوی ، یکی از هتل های زیبای مالزی می باشد ؛ این هتل با ساحل اختصاصی و خدمات متنوع ، میزبان شما در لنکاوی خواهد بود.

چارتر|بلیط هواپیما

امکانات هتل برجایا ریزورت

استخر روباز .زمین تنیس ، ماهیگیری، اسکواش، دارت ، موج سواری ، غواصی، اتاق آواز ،بیلیارد، اسپا و باشگاه سلامت، ماساژ، ساحل اختصاصی، اجاره دوچرخه، اتاق بازی ، زمین بازی، بازی های آبی رستوران، بار،رستوران ( آلاکارته)، رستوران ( بوفه)، بار اسنک
اینترنت: اینترنت بی سیم رایگان در اتاقهای هتل در دسترس و شارژ ان رایگان میباشد
پارکینگ: پارکینگ عمومی در داخل مجموعه وجود دارد و مهمانها بدون رزرو کردن میتوانند از ان استفاده کنند و شارژ ان محاسبه میشود. سرویس اتاق ها ، کرایه اتومبیل، میز اطلاعات ٢۴ ساعته، صرافی، پذیرش سریع، میز تورها، نگهداری از چمدانها در غیاب شما، سرویس نگهبانی، پذیرش ورود و خروج خصوصی، خدمات شاتل، سرویس اتوکشی، مرکز بیزینس، خدمات برای کودکان مانند نگهداری از کودک،

چارتر|بلیط هواپیما

هتل های جزیره پنانگ

هتل چهار ستاره فلامینگو

هتل چهار ستاره فلامینگو در در طول ساحل مالزی است و تا مرکز شهر مالزی بیست دقیقه فاصله دارد.و چهل دقیقه تا فرودگاه مالزی نیز فاصله دارد.بالکن اتاقها رو به جزیره پنانگ مالزی و اقیانوس است.هتل دارای استخر بزرگ سالن زیبایی،کافی شاپ و رستوران مجاور اتخر است و همچنین مکانهای تفریحی مالزی در نزدیکی این هتل است.

چارتر|بلیط هواپیما

هتل رویال بینتانگ پنانگ ۴ ستاره

این هتل ۴ ستاره واقع شده در قلب خیابان بوکیت و امکان دسترسی آسان به مونوریل و مراکز خرید کوالالامپور را فراهم میکند.
فاصله هتل تال خیابان آلور(خیابان رستوران ها)۲۰۰ متر،مرکز خرید تایمز اسکور ۳۰۰ متر (۴ دقیقه پیاده روی)،مرکز خرید بی بی پلازا ۳۰۰ متر (۴ دقیقه پیاده روی میباشد.
امکانات اتاق ها:تلویزیون ال سی دی, ماهواره, تلفن, مینی بار, حمام, سشوار, یخچال, سیستم تهویه مطبوع, روم سرویس ۲۴ ساعته, گاو صندوق, صندوق امانات میباشد.
استخر روباز, استخر سرپوشیده, سونا و جکوزی, سالن بدنسازی،رستوران و بار, ماساژ, سالن کنفرانس, خدمات پرینت و فکس, صرافی, پارکینگ, لاندری از امکانات این هتل میباشند.

چارتر|بلیط هواپیما

هتل ۴ ستاره ی تاپ شرایتون پنانگ

هتل ۴ ستاره ی تاپ شرایتون پنانگ برای هر دو گروه مسافران تجاری و تفریحی طراحی گردیده و در موقعیتی عالی در تانجونگ بنگا واقع شده که یکی از محلات معروف شهر به شمار می رود. هتل تنها ۷.۶ کیلومتر تا مرکز شهر فاصله دارد و موقعیت استراتژیک آن به مهمانان این اطمینان را می دهد که به راحتی می توانند به نقاط دیدنی و جاذبه های شهر دسترسی داشته باشند و یا درمحیطی آرامبه استراحت و تمدد اعصاب بپردازند. هتل شرایتون به بسیاری از دیدنی های شهر همچون بیمارستان کوه مریم ، موزه اسباب بازی پنانگ و موزه اسباب بازی بسیار نزدیک است. هتل شرایتون فور پوینت همچنین خدمات بسیاری برای داشتن اقامتی بی نظیر را در اختیار مهمانان خود قرار می دهد. مهمانان می توانند از امکاناتی چون فضای مخصوص کشیدن سیگار ، دربان ، جعبه ایمنی ، ترانسفر فرودگاهی و سرویس اتاق بهره ببرند. کلیه اتاق های هتل شامل خدماتی هستند که حس آسایش را در شما بوجود خواهند آورد. استخر کودکان ، استخر روباز و مرکز تناسب اندام مکانهای ایده آلی برای تمدد اعصاب و رفع خستگی هستند. هتل شرایتون فور پوینت بی شک توقفگاهی بی نظیر برای شما در شهر زیبای پنانگ است.

چارتر|بلیط هواپیما

هتل های کوالالامپور

هتل ۴ ستاره مای تاور

هتل Silka Maytower در قلب یکی از اصلی ترین مناطق تجاری و تفریحی کوالالامپور واقع شده است. این هتل دارای نمای خیره کننده از شهر و همچنین برج کوالالامپور می باشد. این هتل نزدیک به میدان Merdeka، برج KL، بازار مرکزی، محله چینی ها، برج های پتروناس دوقلو، دریاچه، باغ و Sogo است، جاذبه های مالزی و محبوب ترین مناطق تاریخی، مدرن، مناظر طبیعی، مراکز خرید، رستوران خوب این محل را به یک اقامتگاه ایده آل برای مهمانان تبدیل کرده است.

چارتر|بلیط هواپیما

هتل ۵ ستاره رنسانس

هتل Renaissance، ۵۰۰ متر با برجهای دوقلوی Petronas ، فاصله داشته و اقامت مجللی را به همراه چشم انداز شهر، استخر روباز، سالن بدنسازی و ۵ رستوران به میهمانان ارائه میدهد. اتاقها، به دو قسمت تقسیم شده و مدرن میباشند. اتاقها، از حمام مرمری، نشیمن و فضای کاری تشکیل شده اند. علاقه مندان میتوانند در سونا و اتاق بخار هتل، به استراحت پرداخته و یا از بازی تنیس لذت ببرند. خدمات خشکشویی و اتوکشی نیز موجود میباشد. رستوران Dynasty Chinese، با خوراکهای Cantonese و رستوران ممتاز Sagano، با خوراکهای ژاپنی از میهمانان پذیرایی میکنند. تریا سلامت کنار استخر نیز، به سرو نوشیدنی و خوراکهای مختصر میپردازد.

چارتر|بلیط هواپیما

هتل ۵ ستاره رویال چولان

بنایی لوکس و مجلل است که در مرکز شهر کوالالامپور قرار گرفته و مهمان نوازی مالزیایی فوق العاده ای دارد. استخر فضای باز به همراه تخت های آفتابگیری برای آن فراهم شده و برج های دوقلوی Petronas درست در مقابل هتل قرار گرفته اند. سالن ژیمناستیک، وای فای رایگان و پارکینگ رایگان نیز در هتل فراهم است.

چارتر|بلیط هواپیما

هتل ۴ ستاره سوکاسا کوالالامپور

این هتل نمایی از بافت شهری کوالالامپور و مرکز نمایشگاهی عظیم KLCC بدست می دهد و آپارتمان هایی کاملا مجهز با آشپزخانه، اتاق نشیمن و اتاق ناهارخوری مجزا ارائه می دهد. سالن ورزشی و استخر فضای باز نیز در آن فراهم شده اند.این هتل که تنها چند بلوک از مرکز شهر فاصله دارد، ۲ کیلومتر تا برج های دوقلوی Petronas و ۳ کیلومتر با مرکز خرید Bukit Bintang فاصله دارد.

چارتر|بلیط هواپیما

هتل ۳ ستاره فلامینگو

این هتل در کنار دریاچه زیبائی قرار داره که برای من از لحاظ فیزیکی خوب بود
کلا اتاقهای هتل به دو دسته تقسیم می شوند و اگه در انتخاب اتاق بتونید نقش و یا شانس داشته باشید !! اتاقهای رو به دریاچه چشم انداز بسیار زیبا و دیدنی داره و واقعا لذت بخشه ولی اتاقهای رو به خیابان و کوچه از لحاظ چشم انداز تعریفی نداره و فقط می تونید ماشینهایی رو که از زیر یا روی پل عبور می کنند رو نظاره کنید.
منفی ترین و بزرگترین ضعف هتل دور بودن از ایستگاههای مترو و قطار و منو ریل هست و در هر صورت شما مجاب به استفاده از تاکسی هستید و از مراکز اصلی شهر هم نسبتا دور هست
چه بسا شما اگه هتلی رو انتخاب کنید که به مراکز خرید و مرکز شهر نزدیکتر هست رو انتخاب کنید خیلی به نفع شما خواهد شد. قابل ذکر است که این هتل ازفرودگاه بین المللی کوالالامپور حدود ۴۶ کیلومتر فاصله داره …..

چارتر|بلیط هواپیما
تور کوالالامپو مالزی

مراکز خرید.بازار.فروشگاه

بازار مرکزی مالزی

بازار مرکزی مالزی یکی از قدیمی ترین بازارهایی است که حدود نیم قرن قدمت دارد و هم اکنون پس از یک بازسازی ابتدایی با بنایی به سبک کلاسیک محلی برای فروش کارهای هنری و صنایع دستی است. در واقع فرهنگ و هنر مردم مالزی در این بازار هویداست. شما می توانید هم بازار را ببینید و لذت ببرید و با تنوع اجناس آشنا شوید هم اینکه، به راحتی سوغاتی هایی متفاوت برای عزیزانتان بخرید.
برای رسیدن به این بازار از Putra LRT استفاده کنید و در ایستگاه Pasar Seni 7پیاده شوید.

چارتر|بلیط هواپیما

مرکز پاویلیون

این بازار از بازارهای جدید و خوش اقبال مالزی بوده و هست. این مرکز که حدود ۱ میلیارد دلار هزینه داشته است هم اکنون در لیست مدرن ترین بازارهای کوالالامپور محسوب می شود که دارای ۴۵۰ فروشگاه است. اغلب واحد ها نما و تزیینات دکوری اشرافی و لوکس دارند و به همین دلیل خریداران بیشتری به خود جذب می کنند. اگر به دنبال مارک های خاص و برند های معتبر و در مالزی می گردید باید فقط به مرکز پاویلیون مراجعه کنید.

چارتر|بلیط هواپیما

بازار و مرکز خرید آیکیا

بازار و مرکز خرید آیکیا یکی از بازارهای بزرگ در منطقه دامنسراست که به ارائه انواع لوازم خانگی و اداری می پردازد. در واقع مبلمان و سرویس خواب و لوازم خانگی وحتی اتومبیل بسیاری از مالزیایی ها از این بازار تامین می شود. قیمت ها عالی است و کیفیت هم به بهترین شکل در اختیار خریداران قرار دارد.
محصولات آیکیا یک برند بسیار جذاب با طرح و رنگ مختلف هستند که می توانند هر سلیقه ای را تحت پوشش قرار دهند. یکی از برجستگی های این بازار این است که امکان عبور و مرور و حمل و نقل وسایل بسیار راحت است. شما می توانید در روز های غیر تعطیل از ساعت ۱۰ صبح تا ۱۰ شب در این مرکز حضور یابید و از محصولات دیدن و خرید کنید. در روزهای تعطیل و جمعه هم می توانید از ساعت ده صبح تا ۱۱ شب از آنجا دیدن کنید.

تور های تایند | مکان های دیدنی تایند | تایند چی بخرم | تایند چی بخورم | چارتر|بلیط هواپیما

بازار بزرگ ولید

این بازار بزرگ در راستای خیابان راجا چولان قرار دارد و نزدیکی به برج مخابراتی کوالالامپور تردد در آن زیاد است. هرچند تعداد فروشگاه های این مرکز ۳۵ تاست اما رستوران هایی دارد که می توانید حسابی در آن ها خاطرات خوب جمع کنید. غذاهای بین المللی و خوش طعم این مرکز بسیار تعریف کردنی است. در واحد های فروش این مرکز می توانید انواع پوشاک و لوازم تزیینی و لوکس را مشاهده کنید. اگر از اتومبیل کرایه ای استفاده می کنید نگران پارکینگ هم نباشید چرا که ظرفیت پارکینگ این مرکز خرید همیشه برای شما جا خواهد داشت. این بازارهم همه روزه حتی روزهای تعطیل از ساعت ۱۰ صبح تا ۱۰ شب پذیرای شماست.

تور های دبی | مکان های دیدنی دبی | دبی چی بخرم | دبی چی بخورم | چارتر|بلیط هواپیما

مکان های دیدنی مالزی

اکواریوم کوالالامپور

یکی‌ از اماکن توریستی در مالزی اکواریوم کوالالامپور است. یک آکواریوم بسیار بزرگ که میزبان ۵۰۰۰ گونه مختلف آبزیان مناطق حاره‌ای است. مجموعه شامل یک تونل شیشه‌ای زیر آب به طول ۹۰ متر، نمایشگاه‌های مختلف پوشش‌های گیاهی و جانوران، آبزیان و گیاهان دریایی، کیوسک‌های اطلاع‌رسانی چندرسانه‌ای و فروشگاه هدایا است. برنامه‌های گوناگون آموزشی نیز بخشی از خدمات این مجموعه است. تماشای غذا دادن به کوسه‌ها یکی از جذاب‌ترین برنامه‌های این آکواریوم است که همه روزه ساعت ۱۵ اجرا می‌شود.

تور های دبی | مکان های دیدنی دبی | دبی چی بخرم | دبی چی بخورم |

برج‌های دوقلو

بدون شک یکی‌ از نقاط دیدنی‌ مالزی، برج‌های دوقلو در قلب کوالالامپور است. نماد شهر کوالالامپور، دفتر مرکزی شرکت ملی نفت و گاز پتروناس و تا همین اواخر بلند‌ترین برج جهان. این دو برج زرد رنگ چون دو راکت متصل به هم بر فراز آسمان کوالالامپور قد کشیده‌اند و تمثیلی تمام عیار از رشد شهابی کوالالامپور، معدنی کوچک به کلان‌شهری فضایی، را رقم می‌زنند. معمار آرژانتینی، سزار پلی، این برج‌ها را با الهام و بهره‌گیری از تلفیق نماد‌های جشن‌های سنتی و هنر اسلامی خلق کرده است. بنای ستاره‌ای هشت وجهی از کاشی‌های دوره اسلامی می‌آیند، پنج قسمت بنا از پنج رکن اسلام حکایت دارند و تاج برج‌ها نیز مناره‌های مساجد را به یاد می‌آورند. این برج‌های دوقلو با احتساب آنتن بالای آن‌ها، ۴۵۲ متر ارتفاع دارند. تعداد طبقات هر برج ۸۸ طبقه است و جمعا ۷۸ آسانسور در این دو ساختمان فعال هستند. این دو برج از زیر توسط مرکز خرید سوریا به هم متصل هستند، همچنین پلی طبقات ۴۱ و ۴۲ این دو برج را به هم متصل می‌کند. ارتفاع این پل از سطح زمین ۱۷۵ متر و طول آن ۵۶ متر است. بازدید از این پل رایگان است.

مکان های دیدنی مالزی |هتل های مالزی | مالزی چی بخرم | مالزی چی بخورم؟| مالزی کجا برم ؟|بلیط هواپیما|چارتر|

پارک پروانه

مجموعه‌ای حیرت‌انگیز از بیش از ۶ هزار پروانه از ۱۲۰ گونه مختلف در بوم طبیعی خود. پارک پروانه همچنین بیش از ۱۵ هزار گیاه و گونه‌های گیاهی گوناگون برای بازآفرینی فضای جنگل‌های بارانی را شامل می‌شود. برخی از پروانه‌های رنگین کمانی که در قفس‌ها پرواز می‌کنند هیولاوار بزرگ هستند. گالری حشرات نیز بخشی دیگر از مجموعه است، جایی که از هیبت هزارپاها و عنکبوت‌های مالزیایی به لرزه می‌افتید. فروشگاه پارک پروانه‌ها و سایر حشرات خشک‌شده را به فروش می‌رساند

مکان های دیدنی مالزی |هتل های مالزی | مالزی چی بخرم | مالزی چی بخورم؟| مالزی کجا برم ؟|بلیط هواپیما|چارتر|

موزه اسلامی مالزی

تاریخ جذاب اسلام در مالزی در موزه هنرهای اسلامی به نمایش گذارده شده است، که یکی از بهترین مجموعه‌های هنر اسلامی در جهان است. بنای موزه خود مملو از جزئیات زیبای معماری اسلامی است و گالری‌های موزه انواع فرش، اشیاء گوناگون، کاشی و سرامیک، جواهرات، اسلحه‌ها، نسخ خطی و قرآن‌ها، و پارچه‌ها را به نمایش گذارده‌اند. موزه همچنین بخش‌هایی برای معرفی معماری اسلامی و همچنین هنر چین و هند دارد. دیدنی‌های جذاب موزه شامل بازسازی یک اتاق دوره عثمانی، طلاکاری‌ها و جواهرات و ماکت مساجد معروف در سراسر گیتی است. مجموعه همچنین شامل یک رستوران با غذاهای خاورمیانه‌ای و یک فروشگاه بی‌نظیر از آثار هنری اسلامی با کیفیت بسیار عالی است.

مکان های دیدنی مالزی |هتل های مالزی | مالزی چی بخرم | مالزی چی بخورم؟| مالزی کجا برم ؟|بلیط هواپیما|چارتر|

موزه ملی مالزی

موزه ملی مالزی در بنایی به سبک خانه‌های سراوق (یکی از دو ایالت مالزی) دهه ۱۹۶۰میلادی قرار دارد، این موزه مجموعه نمایشگاه‌هایی از تاریخ، اقتصاد، هنر‌ها، صنایع و فرهنگ مالزی را به نمایش گذارده است. گالری‌ها به آرامی در حال نوسازی هستند اما به نظر می‌رسد که بیشتر ویترین‌ها به دست‌آورد‌های امروزی اشراف و سیاست‌مداران مالایی اختصاص یافته‌اند. ازجالب‌ترین بخش‌های موزه، می‌توان به ویترین‌های فرهنگی در بنای اصلی اشاره کرد، گنج‌هایی از کشتی‌های غرق‌شده و خانه‌ای پادراز در حیاط که قبلاً به سلطان ترنگانو تعلق داشته است. دفتر انجمن گردشگری مالزی در یک پاویلیون چوبی در طبقه اول قرار دارد و تورهای رایگان موزه به زبان‌های انگلیسی و فرانسوی در ساعت ۱۰ روزهای سه‌شنبه و ساعت ۱۱ روزهای پنج‌شنبه از بلیط فروشی به راه می‌افتند.

مکان های دیدنی مالزی |هتل های مالزی | مالزی چی بخرم | مالزی چی بخورم؟| مالزی کجا برم ؟|بلیط هواپیما|چارتر|

مسجد بزرگ نِگارا

مسجد بزرگ نِگارا، یا مسجد ملی مالزی، اصلی‌ترین نمازخانه مسلمانان کوالالامپور است. این مسجد در ۱۹۶۵ تأسیس شد و طرح بنای آن از مسجد بزرگ مکه الهام گرفته شده. این مسجد گنجایش ۵۰۰۰ نیایشگر را دارد و در میان ۱۳ هکتار باغ واقع شده‌است. گنبد چتری شکل و آبی رنگ آن هجده گوشه دارد که نشانی از ۱۳ ایالت مالزی و پنج رکن اصلی اسلام هستند. یک مناره ۷۴ متری بر فراز مسجد قرار دارد و صدای اذان آن را می‌توان در تمامی چاینا‌تاون نیز شنید. غیرمسلمانان نیز می‌توانند خارج از زمان‌های نمازگذاری از مسجد بازدید کنند. پوشش مناسب برای ورود به مسجد اجباری است. در نزدیکی این مسجد آرامگاه بزرگان مالزی به نام مقام پهلوان قرار دارد.

مکان های دیدنی مالزی |هتل های مالزی | مالزی چی بخرم | مالزی چی بخورم؟| مالزی کجا برم ؟|بلیط هواپیما|چارتر|

چی بخرم ؟ چی بخورم ؟

مکان های دیدنی مالزی |هتل های مالزی | مالزی چی بخرم | مالزی چی بخورم؟| مالزی کجا برم ؟|بلیط هواپیما|چارتر|

شما هم دیدگاهی برای این مطلب ارسال کنید

نام شما

ایمیل شما

وب سایت شما