تور وبلیط استانبول

۱۳۹۴-۰۳-۲۹

تور استانبول

شما می توانید بهترین خاطرات خود را در تور های استانبول داشته باشید. شهری وق العاده اسرار آمیز و زیبا! هیجان و زندگی را به روشنی درک خواهید کردن. تور استانبول بدون شک به رویایی برای شما و همراهیانتان تبدیل خواهد شد. تجربه نویسنده از تور استانبول سرشار از خاطره، آرامش و لذت بوده است که هر لحظه منتظر رزرو کردن تور دیگری خواهم بود تا از تمامی مشغله های زندگی روزمره رهایی پیدا کنم و مدتی با آرامش از زندگی لذت ببرم.

استانبول بزرگ‌ترین شهر کشور ترکیه و مرکز فرهنگی و اقتصادی آن است. این شهر در کنار تنگه بسفر و دریای مرمره قرار دارد. تنگه بسفر دو قاره آسیا و اروپا را جدا می‌کند و استانبول تنها شهر بزرگ جهان است که در دو قاره قرار دارد. بندر طبیعی شاخ طلایی یا خلیج در این شهر واقع است.این کلان شهر به عنوان شهر فرهنگی اروپا برای سال ۲۰۱۰ انتخاب شده‌است.


استانبول همیشه مرکز زندگی اقتصادی کشور بوده‌است که این به خاطر موقعیت اتصالی بین‌المللی راه‌های مرزی زمینی و دریایی می‌باشد. آن تقریباً ۲۰ درصد از کار صنعتی ترکیه و ۳۸ درصد از فضای کاری صنعتی ترکیه را شامل می‌شود. بعلاوه ۵۵ درصد از تولیدات شهر ترکیه از تجارت و دادوستد و ۴۵ درصد از دادوستد کشور از عمده فروشی و ۲/۲۱ درصد تولیدات ترکیه از فرآورده‌های انبوه ملی بدست می‌آید. ۴۰ درصد از مالیات‌های جمع آوری شده در ترکیه و ۵/۲۷ درصد از محصولات ملی ترکیه‌است. تا سال ۱۹۸۰، تولید ناخالص ملی استانبول بطور میانگین در یک سال ۵ درصد رشد داشته‌است.

امروزه استانبول مرکز صنعتی ترکیه است. بسیاری از نقشه ها و طرح های تولیدی اصلی در شهر متمرکز شده است. استانبول و ایالات اطراف آن کتان، میوه، روغن زیتون، ابریشم و تنباکو تولید می‌کنند. فرآورده‌های غذایی، تولید منسوجات، محصولات روغنی، مواد لاستیکی و فلزی، چرم، مواد شیمیایی، الکترونیکی، شیشه ای، ماشینی، کاغذ و محصولات کاغذی از تولیدات صنعتی مهم شهر می‌باشند.

چشم انداز اصلی دیگر از اقتصاد استانبول تور های گردشگری و جهانگردی است. هزاران هتل و صنعت‌های دیگر مرتبط با  تور های جهانگردی در استانبول وجود دارد که به گردشگران و بازدیدکنندگان به طور حرفه‌ای خدمت می‌کنند.

تابستان‌های گرم و مرطوب و زمستان‌های سرد، بارانی و برفی ویژگی آب و هوای استانبول است. میزان بارش سالیانه استانبول به طور میانگین ۸۷۰ میلی‌متر است. میزان رطوبت نیز اغلب زیاد است.


به طور متوسط بیشترین درجه حرارت در طول ماه‌های مختلف زمستان بین ۷ درجه سلسیوس (۴۶ درجه فارنهایت) و ۹ درجه سلسیوس (۵۰ درجه فارنهایت) است. بارش برف در استانبول برای یک یا دو هفته در طول فصل زمستان عادی است؛ اما یکی از این بارش‌ها می‌تواند سنگین باشد. غالباً این بارش در بین ماه‌های دسامبر و مارس رخ می‌دهد.

در ماه‌های تابستان ازژوئن تا انتهای سپتامبر به طور میانگین درجه حرارت روزها از ۲۸ سلسیوس (۸۲ درجه فارنهایت) شروع می‌شود. گرمترین ماه، ژوئیه با متوسط درجه حرارت ۲۳٫۲ درجه سلسیوس و سردترین ماه، ژانویه با متوسط درجه حرارت ۵٫۴ درجه سلسیوس است. بالاترین درجه حرارت ثبت شده در استانبول ۴۰٫۵ درجه سلسیوس (۱۰۵ درجه فارنهایت) در آگوست سال ۲۰۰۰ و پائین‌ترین درجه حرارت -۱۶٫۱ درجه سلسیوس (۳ درجه فارنهایت) در فوریه سال ۱۹۲۷ بوده‌است.

این شهر تا حدودی بادخیز است و به طور متوسط (میانگین) سرعت بادی حدود ۱۷ کیلومتر در ساعت دارد. تابستان خشک‌ترین فصل است، هر چند تابستانها هم بارش باران وجود دارد.

بسیاری ایرانی ها استانبول را به قصد خرید و گردش و رفتن به تورهای مسافرتی استانبول، انتخاب می کنند به ویژه خرید پوشاک و البسه با پارچه های ترک که یکی از بهترین دوخت ها را در دنیا دارند. از این رو باید گفت استانبول گزینه خوبی برای خرید است (به همان اندازه که مناسب تور گردشگری می باشد!) استانبول با دارا بودن مراکز خرید زیاد محبوبیت میان همه علاقه مندان به خرید در دنیا دارد. یکی از مراکر خرید مرکز خرید آکمرکز است. این مرکز خرید شامل فروشگاه های پوشاک زنانه مردانه بچه گانه انواع اسباب بازی عینک و وسائل الکترونیک و اصولاً هرچه که شما بخوهید را در این فروشگاه خواهید یافت. یکی از بازارهای خوب استانبول جهت خرید بازاری سقف دار است به نام بازار کاپالی چارشی. در این بازار بیش از چهار هزار مغازه و بوتیک وجود دارد. کوچه فراشان و فرش فروشان ، کوچه زرگرها کوچه پارچه فروش ها و بخش های مختلف که خرید در استانبول را متنوع می کند. بر اساس نظر کارشناسان بازار کاپالی چارشی یکی از مراکز مهم خرید در شهر استانبول است. جالب است بدانید یکی از سوغاتی های ترکیه که به همه نقاط دنیا صادر می شود قلیان است. قلیان که در کشورهای اروپایی به شیشه معروف است از ترکیه به صورت سوغاتی و یا به گونه های مختلف صادر می شود. هنرهای دستی ، قالیچه ، ظروف سرامیکی برنجی و بسیاری دیگر از این دست از جمله خرید استانبول را شامل می شود. در قسمت غربی این بازار که همان دربدستان قدیمی است انواع اشیاء عتیقه نیز به فروش می رسد. خرید استانبول بازار دیگری به نام می سر چارشی نیز در استانبول می باشد. این بازار به طور تخصصی به فروش و ادویه جات می پردازد. فضای این بازار پر است از ادویه جات مختلف که بوی آنها به مشام می رسد. در بازار هنرهای استانبول همانند مدرسه محمد افندی که در قرن هجدهم بنا شده و یا مدرسه جعفر آقا که مربوط به قرن شانزدهم است نیز شما می توانید از صنایع دستی هنرمندان بزرگ بهره گیرید.


اما شاید مهمترین خرید استانبول پارچه و پوشاک و البسه است. برای خرید پوشاک و پارچه بهترین نقطه خیابان استقلال ، خیابان جمهوریت و خیابان روملی است. خیابان استقلال از جمله معروف ترین خیابان های شهر استانبول است که یک سر آن به میدان تقسیم یا تکسیم می رسد. آخرین دست آوردهای صنعت پوشاک و کیف و کفش به چشم می خورد. مرکز خرید آتاکوی گالریا در منطقه آتاکوی آک مرکز و مرکز خرید کاروسل در منطقه کیرکوی را نیز نباید از قلم بیاندازید. اما خرید در استانبول به اینجا ختم نمی شود. مراکز خرید از جمله پاساژ اطلس ، مرکز خرید کاپیتول در بخش آسیایی استانبول ، خیابان بغداد و خیابان بهاریه نیز برای خرید حائز اهمیت هستند. بازار صحاف ها که ترک ها با آن صحالفلار و چنیار آلتی در منطقه بیازیت از جمله مراکز خرید دیگر است. بازار هرهر مرکز خرید مبلمان و دکوراسیون خانه است. از بازارهای دیگر می توان به بازار روز کوچه چوکورجوما در منطقه جهانگیر کوچه بوبوک حمام در منطقه اسکودار نام برد.

 جاذبه های دیدنی استانبول

بازار بزرگ

یا بازار بزرگ استانبول یکی از قدیمی ترین بازارهای جهان و وسیعترین بازارهای ترکیه و آسیا می باشد که از نظر شکل ساختار و معماری بسیار جذاب و دیدنی است . گراند بازار که به آن نیز Kapalıçarşı گفته می شود دارای ۶۰ راه رو و بیش از ۵۰۰۰ مغازه است که اجناس مختلفی برای فروش و عرضه قرار می دهند.

روزانه چیزی بین ۲۵۰ هزار تا ۴۰۰ هزار بازدید کننده اععم از توریست ها یا ساکنین محلی برای خرید به این بازار مراجعت می کنند . این بازار معروفیت خاصی در طلا و جواهر دارد ، همچنین صنایع هنری و دستی مانند سرامیک های رنگامیزی شده  نیز در این بازار به وفور  پیدا می شود . از طرف دیگر محصولات خاص ترکیه مانند ادویه جات و ترشی جات را می توان در این بازار با تنوع فوق العاده ای می توان پیدا کرد.  اما همه این اجناس یک طرف ولی شما نمی توانید از کنار مغازه های عتیقه فروشی نیز به راحتی بگذرید و از اجناس عتیقه و بی نظیر ترکیه که شاید تنها در این بازار ارائه می شود دیدن نکنید .

بازار بزرگ در سال ۱۴۵۵ به دستور سلطان محمد فاتح ساخته شد و در قرن ۱۶ گسترش پیدا کرد. متاسفانه بخشهایی از این بازار در زلزله بزرگ ترکیه آسیب دید که از سال ۱۸۴۴ مرمت و نگهداری آن در دستور کار قرار گرفت .

خانه های پیچیده دو مسجد، چهار چشمه، دو همام، و چندین کافه ها و رستوران ها. در مرکز سالن گنبدی شکل بالا از که در آن اقلام با ارزش ترین و عتیقه جات بود تا در گذشته یافت می شود، و هنوز هم هستند، از جمله مبلمان، copperware، تسبیح کهربا، اسلحه منبت کاری، آیکون ها، بید است. از مروارید آینه، لوله های آب، ساعت و ساعت، شمعدان، سکه های قدیمی، و نقره و جواهرات طلا مجموعه ای با مرجان و فیروزه ای.بعد از ظهر فرصت را صرف کاوش در بازار، نشستن در یکی از کافه ها و تماشای جمعیت گذرند، و چانه زنی برای خرید یکی از بهترین راه برای پس گرفتن فضای رمانتیک قدیمی استانبول است.

را ه های ورودی به بازار بزرگ دارای چهار دروازه اصلی واقع در انتهای دو خیابان اصلی آن می باشد که در گوشه جنوب غربی از بازار همدیگر را قطع.  میکنند .

آکواریوم استانبول

یکی از مکان های دیدنی شهر استانبول که به هیچ عنوان نباید دیدن آن را از دست داد. آکواریوم استانبول در آپریل ۲۰۱۱ افتتاح شد و در همان سال به عضویت رسمی انجمن جهانی باغ وحش ها و آکواریوم ها (WAZA) در آمد. این اکواریوم در ساحل جنوب غربی استانبول و ۵ کیلومتری فرودگاه بین الملی آتاتورک و در نزدیکی بزرگراه در فلوریا قرار گرفته.
آکواریوم استانبول در طراحی و ساخت همچنین گونه های ماهی و نحوه نمایش آنها منحصر به فرد می باشد . ۱۵ فضای مختلف و یک جنگل انبوه که از دریای سیاه به سوی اقیانوس آرام کشیده شده همه و همه فضایی بسیار جذاب را برای بازدید کننده گان فراهم می کند.

 

  • حجم آب: ۶.۸۰۰ متر مکعب، ۶۴ تانک در مجموع،
  • پروژه های غول پیکر دو طبقه با مساحت ۲۲.۰۰۰ متر مربع در روی زمین  ،
  • پارکینگ منطقه بسیاری از ۳۲.۰۰۰ خودرو meters/1.200 مربع متعلق به استانبول آکواریوم،
  • منطقه بازدید کنندگان از ۶.۰۰۰ متر مربع، A ویژه با مضمون،
  • ۱،۲ کیلومتر طول مسیر سفر منشاء آن در دریای سیاه به سمت اقیانوس آرام،
  • حدود ۱.۵۰۰ گونه، ۱۵.۰۰۰ زمین و دریا موجودات در کل، که جالب از یکدیگر هستند،
  • ۲، ۱۵ نفره، ۶ محور خانه فیلم ۵D، ارائه گزینه ای برای تماشای ۷ فیلم جداگانه، یک سیستم فوق العاده ای که باعث می شود زندگی می کنند برخی از عوارض مانند باد، مه و آب.
  • یک فروشگاه با مساحت ۴۷۰ متر مربع در استانبول آکواریوم،
  • ۳ سالن های غذاخوری در مسیر سفر،
  • ۱ رستوران با مشخصات کانال پاناما در یک طرف و دریا از طرف دیگر.


اگر قصد سفر به استانبول را دارید ، آکواریوم استانبول می تواند یکی از مکان هایی باشد که برای شما هیجانی وصف ناپذیر در دل آرامش دریا را فراهم کند پس به هیچ عنوان بازدید از این آکواریوم منحصر به فرد را از دست ندید .گونه های خاص ماهی ها نیز می تواند یک فضای آموزشی فوق العاده در عین جذابیت های آن می باشد .

 مسجد سلطان احمد

یک مسجد زیبا ، شاید فراتر از یک بنای تاریخی در شهر استانبول ، که در زمان امپراطوری عثمانی و زمانی که پایتخت ترکیه بوده بنا شده و یکی از زیباترین شاهکارهای معماری اسلامی است که به علت وجود کاشی‌های آبی رنگ در طراحی داخلی به «مسجد آبی» نیز شهرت دارد.
مسجد سلطان احمد بین سال های ۱۶۰۹ تا ۱۶۱۹ به دستور فرمانروای آن زمان یعنی سلطان احمد اول بنا شد و پس از مرگ وی به این نام نامگذاری شد . سلطان احمد اول نیز در همین مسجد دفن شده‌است. مسجد سلطان احمد در قدیمی‌ترین بخش استانبول واقع شده که این منطقه در قبل از سالهای ۱۴۵۳ (میلادی) مرکزقسطنطنیه، پایتخت امپراطوری بیزانس، محسوب می‌شده‌است. این مسجد در نزدیکی هیپودروم قسطنطنیه واقع شده‌است و تا کلیسای بزرگ مسیحیان با نام ایا صوفیا فاصله اندکی دارد.

این مسجد در چند قدمی سرای توپقاپی قرار دارد، کاخی که محل اقامت پادشاهان عثمانی تا سال ۱۸۳۵ بود و فقط تا ساحل بسفور چند دقیقه‌ای فاصله دارد. اگر از دریا به مسجد نگاه کنید، قبه‌ها و مناره‌های مسجد در بخش قدیمی شهر برجسته هستند و هدف سازندگان هم ایجاد چنین چشم انداز زیبایی بوده‌است.

این مسجد به عمد در مقابل عمارت ایا صوفیا ساخته شده تا نشان دهد که معماران عثمانی و مسلمان می‌توانند رقبای سرسختی برای اجداد مسیحی خود باشند. با این وجود، معمار نتوانسته قبه‌هایی بزرگتر از قبه عمارت ایا صوفیا بسازد و به همین دلیل تلاش کرده با تنظیم دقیق موقعیت قبه‌ها، شبه قبه‌ها و مناره‌ها جلوه‌ای زیبا را پدید آورد. علی‌رغم تلاش معمار، ابعاد ساختمان کوچکتر از ابعاد عمارت ایا صوفیا است که این مساله سلطان احمد را بسیار خشمگین کرد. بنابراین دو عمارت آثار تاریخی و معماری بسیار ارزنده‌ای هستند که جلوه‌ای منحصربه‌فرد را به این بخش از شهر می‌دهند.

در واقع در بالای مکعب مجموعه‌ای از قبه‌ها و شبه قبه‌ها فضا را تسخیر می‌کنند و به سمت قبه اصلی اوج می‌گیرند، قبه اصلی ۳۳ متر قطر و ۴۳ متر ارتفاع دارد. جلوه نهایی یک هماهنگی بینایی زیباست که چشم را به سمت انتهای قبه هدایت می‌کند.

مسجد سلطان احمد تنها مسجد ترکیه‌است که شش مناره دارد. وقتی تعداد مناره‌ها اعلام شد، عده‌ای از سلطان انتقاد کردند و وی را به علت تقلید از شش مناره مسجد الحرام در مکه سرزنش نمودند. وی با پرداخت مبلغی، مناره هفتم مسجد کعبه را ساخت تا این انتقادها را آرام کند.

دور تا دور صحن مسجد در پایین‌ترین قسمت توسط ۲۰۰۰۰ کاشی سرامیک دست ساز تزیین شده‌است که این سرامیک‌ها در ازنیک (نیشای باستان) ساخته شده‌اند. بخش بالایی نقاشی شده‌است. بیش از ۲۰۰ پنجره شیشه‌ای نور را به درون صحن اصلی هدایت می‌کنند و از لوسترهای بزرگ نیز برای نورپردازی مسجد کمک گرفته شده‌است. در دکوراسیون از آیاتی از قرآن استفاده شده‌است که بسیاری از آنها به خط سید کاظم غباری نوشته‌اند که بزرگترین خطاط آن زمان بوده‌است. صحن اصلی فرش شده‌است و این فرش‌ها در زمان مقتضی تعویض می‌شوند.

مهمترین بخش صحن داخلی «محراب» است که از مرمری با تراش ظریف و کنده کاری ساخته شده و دیوارهای کناری آن از جنس سرامیک است. در سمت راست محراب «منبر» قرار دارد که امام جماعت در زمان خطابه به هنگام نماز ظهر یا در روز جمعه یا روزهای تعطیل بر روی آن می‌ایستد. طراحی صحن اصلی به گونه‌ای است که حتی در زمان شلوغی همه افراد بتوانند امام جماعت را ببینند و سخنانش را بشنوند.

هر مناره سه بالکن دارد و تا چندی قبل «مؤذن» می‌بایست پنج بار در روز از یک پله مارپیچ باریک عبور می‌کرد تا اذان بگوید. امروزه از یک سیستم بلندگو استفاده می‌شود و صدای اذان که توسط مساجد همجوار نیز اکو می‌شود در اغلب مناطق قدیمی شهر به گوش می‌رسد. عده زیادی از مردم ترک و گردشگران در هنگام غروب در پارک روبروی مسجد جمع می‌شوند تا صدای اذان مغرب را بشنوند و با غروب آفتاب، نورپردازی زیبای صحن مسجد را تماشا کنند.

مسجد سلطان احمد یکی از جذاب ترین باناهای شهر استانبول است که هر توریستی را با هر مذهب و پیشه به سمت خود می کشاند و می تواند یکی از هدف های بازدید کنندگان برای آشنایی با تاریخ استانبول و ترکیه محسوب شود.

معرفی سرای توپقاپی

سرای توپقاپی یکی از بناهای تاریخی شهر استانبول است که در زمان امپراطوری عثمانی و از تاریخ ۱۴۶۵ تا ۱۸۵۳ ساخته شد . استفاده از این بنا در آن دوره بیشتر برای مصارف اداری بود که به دستور سلطان محمد فاتح در ۱۴۵۹ بنا نهاده شد . موفقیت قرار گیری این قصر در بین شاخ طلایی و دریای مرمره است که چشم اندازی زیبا به تنگه بسفر دارد . سلطان عبدالمجید در سال ۱۸۵۳ تصمیم گرفت محل اقامتش را به قصر تازه ساز دلمه باغچه منتقل کند که نخستین کاخ مدل اروپایی در زمان خود به شمار می رفت . قصر توپقاپی امروز به یک موزه با شکوه تبدیل شده که بازدید کننده گان بسیاری را به خود جذب می کند . در این موزه آثار ادبی و هنری بسیاری از جمله آتارهای ایرانی نیز نگهداری می شود و از همین رو بازدید از این موزه برای ایرانیان نیز جذابیت متفاوتی را دارا می باشد . در این موزه آثاری همچون لباس پیامبر اسلام، شمشیرهای مختلف او، دندان، مو، کفش او و … نگهداری می‌شود.

سرای توپقاپی یک مکان برای مدیریت کشور در مسائل سیاسی بود . میهمانان سیاسی سلطان نیز در این سرا به دیدن وی می رفتند و به گونه ای می توان گفت که از سرای توپقاپی برای مصارف اداری و مدیریت امپراطوری استفاده می شد . این سرا خود دارای یک سیستم تامین آب بود و همچنین آشپزخانه مجهزی که قادر بود به صورت مداوم و متنوع غذاها را سرو کند. کتابخانه ، مسجد ، اتاق های کاری ، اتاق های کارمندان و … نیز از بخش های متفاوت این بنا به شمار می رود.

اگر قصد سفر به استانبول را دارید دیدن سرای توپقاپی می تواند تا حد زیادی از الزامات بازدید شما باشد . پس ما نیز به شما پیشنهاد می کنیم که حتما از این موزه زیبا دیدن کنید و همانطوری که اشاره شد نزدیکی آثار به نمایش گذاشته شده در این موزه به ایران و اسلام می تواند جذابیت بالایی داشته باشد .

 

 

هتل های ۵ ستاره استانبول

|چارتر|بلیط هواپیما|

هتل سوئیس استانبول

هتل سوئیس استانبول ، هتلی لوکس با نمایی زیبا است که در مرکز استانبول قرار گرفته است . این هتل ۵ ستاره استانبول با باغ های بزرگی احاطه شده و منظره ای فوق العاده زیبا از پل بوغاز دارد.اتاق های این هتل بسیار وسیع هستند و اکثرا منظره ای زیبا از شهر تاریخی استانبول و پل بوغاز دارند. این اتاق ها به سبک اروپای سنتی تزئین شده و حمام های خصوصی لوکسی هم دارند. سوییس برای شما خیلی جذاب خواهد بود و شما در آن سبک جدیدی از زندگی را تجربه می کنید.سوئیت ها و اتاق های این هتل با سبکی لوکس به شما اجازه می دهد تا از خدمات گستردۀ آن لذت برده و همانند خانه ی خودتان در آن احساس راحتی کنید.این هتل جوایز زیادی همچون جایزه بهترین هتل ترکیه در سال ۲۰۱۱، بهترین هتل استانبول در سال ۲۰۰۹ را کسب کرده و بیست و پنجمین هتل از ۱۰۰ هتل تاپ اروپای جنوبی در سال ۲۰۰۸ و ۲۰۰۹ شده است.

|چارتر|بلیط هواپیما|

هتل ریتز -کارلتن

هتل ریتز -کارلتن (The Ritz-Carlton ) استانبول (۵ ستاره) فقط ۱۵ دقیقه تا ریتز کارلتون ، استانبول در قلب شهرستان مشرف به تنگه بسفر است . این هتل پنج ستاره فقط یک درایو ۱۵ دقیقه ای از جاذبه های معروف تاریخی استانبول مانند قصر و موزه توپکاپی ، مسجد کبود و بازار بزرگ استانبول فاصله دارد این هتل در قسمت آسیایی استانبول واقع شده و در اطراف آن مراکز تفریحی و فروشگاه های معتبر استانبول قرار دارد هتل در سال ۲۰۰۰ افتتاح شده و در ۱۲ طبقه و حدود ۲۴۰ اتاق است

هتل ریتز -کارلتن استانبول برای میهمانان خود امکانات متعددی مانند : صندوق امانات، صرافی، رخت‌کن، آسانسور، آرایشگاه ، فروشگاه ،کافه، بار، رستوران ، سالن کنفرانس برای مهمانان کاری و تجاری، اینترنت بی‌سیم عمومی ، گاراژ فراهم نموده و همینطور کارمندان هتل رفتار بسیار دوستانه ای با میهمانان دارند و خدمات پذیرش ٢۴ ساعته در خدمت میهمانان است

|چارتر|بلیط هواپیما|

هتل کلال آقا کوناگی استانبول

امکانات رفاهی هتل کلال آقا کوناگی استانبول شامل ماساژ ، جکوزی ، استخر روباز ، سونا ، مرکز سلامت و آبگرم ، حمام ترکی و بخار ، حمام ترکی ، استخر سر پوشیده می باشد.این هتل دارای ۸۷ اتاق می باشد.یک صرافی نیز در هتل وجود دارد.اتاق جلسه کاملا مجهز در هتل موجود میباشد.اتومبیل کرایه نیز بنا به درخواست میهمانان، در اختیار آنان قرار خواهد گرفت.هتل دارای کتابخانه می باشد.برنامه گردش خود را نیز از ما بخواهید.

|چارتر|بلیط هواپیما|

هتل آک گون

هتل آک گون اقامتگاهی لوکس در استانبول است که در منطقه ای ممتاز از لحاظ جغرافیایی قرار دارد و در مجاورت منطقه تقسیم و سلطان احمد واقع شده و به بسیاری از جاذبه های توریستی – تاریخی شهر به آسانی دسترسی دارد . ساختمان مدرن ، پرسنلی ورزیده و با اخلاق در کنار امکاناتی تفریحی و خدماتی درجه یک از ویژگی های بارز هتل آک گون می باشد .فاصله این هتل ۵ ستاره تا مسجد کبود و کاخ توپکاپی ۲ کیلومتر و تا فرودگاه بین المللی آتاتورک ۱۰ کیلومتر است . رعایت بهداشت و پاکیزگی در این هتل حرف اول را می زند و به طور کلی باید گفت که تمام انتظارات میهمانان تور استانبول با اقامت در هتل آک گون تامین می شود .

|چارتر|بلیط هواپیما|

هتل آوانتگارد تقسیم

هتل آوانتگارد تقسیم (Avantgarde Taksim) در منطقه Talimhane در مرکز استانبول و در چند قدمی میدان معروف تقسیم قرار دارد.
دکوراسیون زیبا و باشکوه، دسترسی آسانی به نقاط تجاری و جاذبه های گردشگری استانبول و نزدیکی به ایستگاه مترو از جمله ویژگی های جالب توجه این هتل است.
این هتل چهار ستاره ۱۲۴ اتاق دارد که به تفکیک عبارتند از ۱۰ اتاق دولوکس، ۹۸ اتاق اکونومی ، ۱۰ اتاق خانوادگی و ۶ اتاق Grand Deluxe. تمام اتاق های هتل مجهز به تلویزیون ال‌سی‌دی، مینی بار، چای ساز و قهوه جوش، وای فای رایگان و گاوصندوق است.
سایت «آوانتگارد تقسیم» می گوید: این هتل همه انتظارات شما از یک هتل مدرن در استانبول را برآورده می سازد.

امکانات هتل به گونه ای است که برای مسافران کاری نیز مناسب بوده و امکان برگزاری نشست ها و کنفرانس ها را نیز فراهم می آورد. اسپای هتل در فضایی به مساحت ۳۰۰ متر مربع بنا شده و از سرویس هایی همچون استخر سرپوشیده، سونا، حمام ترکی، مرکز سلامت و تناسب اندام، آرایشگاه مو، چهار اتاق درمان و خدمات ماساژ برخوردار است.

|چارتر|بلیط هواپیما|

هتل بارسلو ارسین توپکاپی

هتل بارسلو ارسین توپکاپی هتلی پنج ستاره و باشکوه در شهر تاریخی استانبول است که در منطقه فاتح واقع شده است . هتل بارسلو ارسین توپکاپی ساختمانی مدرن داشته و از معماری معاصر بهره برده و به شایستگی از میهمانان تور استانبول پذیرایی می کنند . این هتل لوکس از موقعیت جغرافیایی منحصر به فردی برخوردار بوده چرا که مهم ترین جاذبه های دیدنی شهر همچون قصر و موزه توپکاپی ، بارار بزرگ استانبول ، مسجد ایاصوفیه و منطقه سلطان احمد فقط ۳ کیلومتر تا ساختمان آن فاصله دارند . هتل بارسلو ارسین توپکاپی مجهز به امکانات تفریحی ، ورزشی و رفاهی مدرن بوده ، فضای داخلی آن نیز پیوسته نظافت شده و آراسته است . فرودگاه بین المللی استانبول تا هتل ۱۰ کیلومتر فاصله دارد .

|چارتر|بلیط هواپیما|

هتل کنراد

هتل کنراد استانبول ترکیه istanbul Conrad Hotel هتلی زیبا و لوکس با ساختمانی منحنی شکل و منحصر به فرد است این هتل لوکس از هتل های ۵ ستاره استانبول و هتل های ترکیه میباشد که در مجله فوربس به عنوان یکی از ۴۰۰ هتل برتر جهان انتخاب شده هتل کنراد استانبول چشم اندازی وسیع و بسیار زیبا به تنگه بسفر دارد این هتل برنده جایزه های متعدد گردشگری بوده و تراسی بسیار زیبا در پشت بام هتل با نمایش پانورمایی رو به تنگه بسفر و سمت آسیایی استانبول دارد

|چارتر|بلیط هواپیما|

هتل پلازا استانبول

فاصله این هتل از فرودگاه آتاتورک ۲۰ کیلومتر است و در منطقه گایرت تپه Gayrettepe واقع شده است تعداد واتاق ۱ تخته, اتاق ۲ تخته, دولوکس رستوران و بار, استخر سرپوشیده, سالن زیبایی, سالن بدنسازی, سولاریوم, سونا و جکوزی, ماساژ, سالن کنفرانس تلویزیون ال سی دی, ماهواره, تلفن, مینی بار , حمام, سشوار, صندوق امانات, سیستم تهویه مطبوع, روم سرویس ۲۴ ساعته

|چارتر|بلیط هواپیما|

هتل گرین پارک مرتر استانبول

هتل ۵ ستاره گرین پارک مرتراستانبول در منطقه ای واقع شده که مرکز مد و صنعت نساجی شهر استانبول می باشد و به نمایشگاه CNR بسیار نزدیک است . موقعییت هتل گرین پارک مرتر استانبول طوری ست که انواع وسایل نقلیه عمومی درمقابل در اصلی هتل بر میهمانان در دسترس بوده و دسترسی آسان به تمامی نقاط شهر را امکان پذیر میسازد. هتل گرین پارک مرتر استانبول دقیقه با مرکز شهر استانبول فاصله دارد و به میهمانان خود امکانات ورزشی متنوع و استخر آب گرم را ارائه میکند.

تور استانبول

فروشگاه ها.بازارها.مراکز خرید

مرکز-خرید-هیستوریا-در-استانبول

مرکز خرید هیستوریا

مرکز خرید هیستوریا در استانبول در منطقه فاتح که یکی از مناطق قدیمی و تاریخی استانبول است ، قرار دارد . این پاساژ دارای کافه و رسنورانهایی در فضای باز است و از سقف شیشه ای این مرکز خرید می توانید نور خورشید را بینید . در این مرکز ، فروشگاههای مختلفی از جمله لباس و دکوراسیون منزل و سوپر مارکت و … وجود دارد و خدماتی مثل خیاطی ، خشکشویی ، سالن واکس و … ارائه می دهند . سینمای بزرگ با ۸ سالن نمایش ، زمین بولینگ ، زمین بازی کودکان ، مسجد و … از دیگر امکانات مرکز خرید هیستوریا به شمار می آیند .

|چارتر|بلیط هواپیما|

مرکز خرید مارمارا فروم

مرکز خرید مارمارا فروم استانبول در زمینی به مساحت ۳۷۵ هزار متر مربع در قلب منطقه باکرکوی استانبول در سال ۲۰۱۱ افتتاح گردیده است. این مرکز خرید شیک و مدرن ۳۰۰ مارک ملی و بین المللی را ارائه می دهد. برندهای معروف زارا ، ماسیمو دوتی ، اسپنسر ، مارکس ، ناوتیکا و … ، در این مرکز خرید دارای شعبه هستند . در مرکز خرید مارمارا فروم انواع پوشاکهای زنانه ، مردانه و بچه گانه، لوازم خانگی، کیف و کفش ، لوازم الکترونیکی، موسیقی، کتاب ، اسباب بازی، لوازم آرایشی و بهداشتی و … به فروش می رسد. همچنین این مرکز خرید ۱۶ سالن سینما و تئاتر ، سالن بولینگ و شهر بازی و یک هایپرمارکت دارد. برای صرف غذا و استراحت نیز یک طبقه مخصوص اختصاص داده شده است که رستوران و فست فود این مجموعه در آن طبقه وجود دارد که از تراس بزرگ آن می توانید نظاره گر چشم انداز فوق العاده جذاب و تماشایی از دریای مرمره باشید. از دیگر امکانات مرکز خرید مارمارا فروم می توان به سالن مراقبت زیبایی ، چشم پزشک ، اتاق کودک ، پاسیو و … اشاره کرد . این مرکز خرید همه روزه از ساعت ۱۰ صبح تا ۱۱ شب به روی مردم و مسافران تور استانبول باز و آماده ارایه خدمات می باشد.

|چارتر|بلیط هواپیما|

مرکز خرید کاله

مرکز خرید کاله استانبول دارای ۸ طبقه و ۱۲۰ فروشگاه بزرگ می باشد این مرکز خرید در سال ۲۰۰۷ تاسیس گردید در این مرکز خرید تمامی اجناس لوازم ورزشی،وسایل الکترونیکی، لوازم خانگی، لوازم تزیینی و … موجود می باشد و همگی این فروشگاه ها معاف از مالیات می باشند.
مرکز خرید کاله استانبول دارای تعداد زیادی رستوران و فست فود می باشد که انواع غذاهای بین المللی و ترکی را با طعم بی نظیر و قیمت مناسب سرو می کند. در این مرکز خرید بستنی سنتی مادو به فروش میبرسد که چشیدن طعم دلچسب آن برای مسافران تور استانبول فوق العاده خواهد بود و همچنین از دیگر امکانات این مرکز خرید می توان به تئاتر، سینما، زمین بازی، پارکینگ رایگان و داروخانه نیز اشاره کرد

|چارتر|بلیط هواپیما|

مرکز خرید پروفیلو

مرکز خرید پروفیلو استانبول با ۲۳۹ فروشگاه در ۶ طبقه در سال ۱۹۹۸ در استانبول افتتاح گردید، امروزه وسعت این مرکز خرید را افزایش داده اند و جزء یکی از بزرگترین مراکز خرید استانبول به شمار می رود، فضای این مرکز به ۱۱۷ هزار متر مربع تبدیل گشته است . در این مرکز خرید استانبول علاوه بر امکانات خرید، برنامه های مختلف هنری، فرهنگی و اجتماعی در زمانهای مخصوص برای بازدیدکنندگان و گردشگران تور استانبول برگزار خواهد شد. سمینارهای رایگان پزشکی و علمی، برنامه های نقاشی و دوره های گوناگون آموزشی از دیگر برنامه های این مرکز خرید استانبول می باشد . مرکز خرید پروفیلو استانبول دارای ۲۰۹ فروشگاه، ۷ سالن سینما، ۱۶ سالن بیلیارد، ۲۰ خط بولینگ، ۳ سالن تاتر و پارکینگ رایگان با ظرفیت ۱۳۰۰ اتومبیل، سالن ورزشی سرپوشیده ، استخر و پارک بازی کودکان «PAM» می باشد. روزانه تعداد بسیار زیادی از مسافران توراستانبول مشغول خرید در این مرکز می باشند و از امکانات آن لذت می برند.

|چارتر|بلیط هواپیما|

بازار ادویه

این بازار که بازار مصری است و در منطقه فاتح استانبول واقع شده است و یکی از قدیمی ترین بازار های استانبول است.دومین بازار سرپوشیده بزرگ بعد از بازار بزرگ استانبول است.این بازار به شکل L طراحی شده است و شامل ۲ طبقه با ۸۸ مغازه است و روبروی مسجد ینی واقع شده است.

|چارتر|بلیط هواپیما|

مرکز خرید گالریا

مرکز خرید گالریا آتاکوی استانبول ۴ طبقه دارد که ۲ طبقه از آن به مرکز خرید , با حدود ۱۳۰ مغازه و ۲ طبقه دیگر به رستورانها و امکانات تفریحی و ورزشی اختصاص دارد . پیست اسکی روی یخ این مرکز, تنها پیست یخ عمومی شهر است و طرفداران زیادی دارد.

|چارتر|بلیط هواپیما|

مرکز خرید سیتی

اگر عاشق مد هستید و مایلیید از از فروشگاههایی با لباس های مطابق آخرین مد های روز خرید نمایید ، پیشنهاد می کنیم حتماٌ سری به مرکز خرید سیتی در استانبول بزنید .این مرکز خرید که جزو مراکز خرید نشانتاشی استانبول می باشد به میدان تکسیم و منطقه شیشلی استانبول بسیار نزدیک میباشد بنابراین اگر هتل محل اقامت شما در منطقه تکسیم و یا شیشلی می باشد به راحتی قادر به بازدید از این مرکز خرید خواهید بود . بوتیک های شیک ، رستوران و کافه تریا های متعددی در این مرکز خرید واقع شده است و دارای پارکینگ ۲۴ ساعته نیز می باشد .

|چارتر|بلیط هواپیما|

بازار خیابان بهاریه

خیابان بهاریه مخصوص پیاده روی در منطقه آسیائی استانبول و از مناطق معروف برای خرید در میان مردم استانبول است . این خیابان با یک انطباق از معماری گذشته مکانی بسیار مناسب برای خرید اهالی است . فروشگاهها و بوتیکهای کوچک و فروشگاههای زنجیره ای موجود در این منطقه آن را به یک محل خرید برای طبقه متوسط و نوجوانان ترکیه تبدیل کرده است . به همین دلیل این خیابان همواره در مقابل خیابان استقلال قرار گرفته است .
از دیگر جاذبه های خیابان بهاریه استانبول ، ساختمان اپرای استانبول با ظرفیت ۵۰۰ نفر است که تاریخ ساخت آن به ۱۹۲۴ برمیگردد و به تازگی بازسازی شده است و برنامه های موسیقی رقص باله و نیز سایر برنامه های متعددی در این محل اجرا می گردد که هواداران بسیاری نیز دارد . در سفر استانبول از این خیابان قدیمی و زیبا حتما دیدن کنید .

مکان های دیدنی استانبول

|چارتر|بلیط هواپیما|

جشنواره گل لاله استانبول

یکی از جذاب ترین فستیوالهای ترکیه که امسال نیز برای دهمین بار برگزار میشود ، جشنواره گل لاله استانبول است . در تور استانبول ویژه بهار اگر به این شهر سفر کنید ، لاله های رنگارنگ چشم شما را نوازش خواهد نمود . پارک امیرگان استانبول میزبان دائمی جشنواره لاله های استانبول است اما در سایر نقاط شهر نیز مانند منازل افراد مشهور ترکیه ، این گلهای رنگارنگ به چشم میخورند . این جشنواره از آپریل ۲۰۰۶ آغاز شده و مردم ترکیه برای فرا رسیدن این جشنواره در سال بعد لحظه شماری می کنند .

|چارتر|بلیط هواپیما|

کاخ توپقاپی استانبول

یکی از مهم ترین مکانهای دیدنی استانبول ، کاخ توپقاپی استانبول است که در سال ۱۴۷۸ به دستور فاتح سلطان احداث شد و نزدیک ۴۰۰ سال به عنوان مرکز اداری و محل اقامت امپراطوران عثمانی بود که هم اکنون ۴۰ کشور مستقل از این امپراطوری به وجود آمده است .palace-clipart-castle-clipart-castle-clip-art-cast مکانی که برای کاخ توپکاپی در نظر گرفته شده بسیار منحصربفرد است ، هزار سال پیش نیز امپراطوران بیزانسی این زمین را برای قصرهای خود انتخاب کرده بودند . این کاخ در شبه جزیره تاریخی (تاریخی یاریم آدا ) قرار دارد و این شبه جزیره میان گلدن هورن و دریای مرمره قــــــــــــــرار دارد . این قصر در مجموع یک شهر کوچک ۵۰۰۰ نفری را تشکیل میداد .بعد از احداث قصرهای دولماباغچه و ییلدیز پادشاهان عثمانی به این قصرها اننقال و دولمه باغچه را محل اداری کردند اما این قصر اهمیت خود را هیچ زمان از دست نداده و سالانه امپراتوران برای دیدن قصر ، کلکسیونها و اشیای مفدس قصر به اینجا می آمدند و حساسیت ویژه ای در حفظ این اشیای داشتند. امروزه نیز این قصر از مکانهای جالب و دیدنی استانبول است که بازدید از آن برای عموم مردم و هنرمندان است و سالانه چندین بار موضوع بحث در محافل علمی و مدیای دنیا می شود .

|چارتر|بلیط هواپیما|

موزه موزاییک استانبول

در سال ۱۹۵۰ باستان شناسان در پی حفاری پشت مسجد آبی در استانبول ، موزاییک هایی که قدمت آن ها به دوره بیزانس برمی گشت ، کشف کردند. اگرچه این موزائیک ها برای قرن ها به خاک سپرده شده بوند و فراموش شده بودند ولی در حال حاضر به یک موزه تبدیل شده است. اگر شما با تور استانبول سفر کنید ، می توانید تور این موزه را تهیه کرده و از یکی از دیدنی های استانبول لذت ببرید.در این موزه موزائیک هایی شامل چهره امپراطور و همچنین داستان شکار و گرفتن حیوانات وحشی به تصویر کشیده شده است. موزائیکهای موزه موزائیک استانبول در یک حد اعجاب آور و زیبایی نشانه هایی از زندگانی دوران دوم باستانی را دارا بوده و بخوبی حفظ کرده است. برخی ازاین موزائیکها نشان میدهد که تیر شکار حیوانات چطور ساخته می شد . همچنین در این موزه که یکی از جاهای دیدنی ترکیه محسوب می شود ، آثاری از دورن هیتیتها و اسور بصورت قلم کاری روی سنگ ، طلا و آثار ساخته شده و از جنسهای مختلف وجود دارد. قسمتی از موزائیک ها تخریب شده است اما این سبب نمی شود که این موزه جزو موزه ای برتر موزائیک دنیا نباشد. یکی از موزائیکهای که غیر قابل قیمت گذاری می باشد ، ساخته شده در سال ۲۰۰ میلادی است.

|چارتر|بلیط هواپیما|

موزه تاریخی پانورما

موزه تاریخی پانوراما ۱۴۵۳ استانبول ، یک موزه سه بعدی در توپ کاپی استانبول است. بنای موزه فوق العاده است. از پله های دراز زیر زمین به پایین می روید، از هر ۴ طرفتان را یک اثر فوق العاده هنری احاطه میکند . وقتی وارد سالن اصلی میشوید صدای مارش توپ و … از گنبد به گوش می رسد و توسط تصاویر ۳ بعدی فوق العاده ، فتح استانبول را خواهید دید وهنگامی که تصویرتمام می شود، توپها ، اسلحه های واقعی که در فتح استانبول استفاده شده است را می بینید و در تمامی این مراحل صدای الله اکبر و مارش امپراطوری عثمانی را می شنوید و وقتی از پلاتفرم پایین می آیید، حس عجیبی دارید چون از یک فضای عادت نکرده وارد فضای دیگری می شوید.در سالن موزه نقاشی و مینیاتور آثار مربوط به امپراطور سلطان محمد فاتح از جمله دفتر مشق ایشان را که به زبانهای ترکی، یونانی ، عربی، فرانسه و چند بیت ترکیبی فارسی و ترکی در آن نوشته شده است و نیز تصاویر عقاب( کارتال) و جغد(بایگوش) و شمشیرهای ایشان را که اوریجینال آنها در موزه توپ کاپی بزرگترین موزه اسلامی جهان به همراه اشیای پیامبران حفظ میشود را می بینید و در مورد حوادث و چگونگی فتح فاتح استانبول (کنستانتبنوپول بیزانس)را می خوانید، سپس دوباره وارد موزه شده و به جزئیات می پردازید ، مثلا افتادن سربازان از برجهای دیوارهای استانبول ، حمل توپهای بزرگ توسط سربازها و در عمق تصاویر می توانید محل ایاصوفیه قبل از مسجد شدن و… را ببینید .

|چارتر|بلیط هواپیما|

موزه کشتی های غرق شده

این موزه بزرگترین موزه کشتی غرق شده در جهان است که قدمت آن به قرن چهارم برمیگردد، و هنگام کاوش در پروژه مارمارای در ینی قاپی کشف شد(مارمارای تونلی زیر زمینی در تنگه بسفر، استانبول ترکیه است، که اروپا و آسیا را به هم متصل می‌کند) و در آن کنده کاریهای تاریخ استانبول و آثاری ۱۳ هزارساله کشف شد و توانست حیرت دانشمندان غربی و اروپا را برانگیزد و موضوع محافل دانشگاهی شود . دانشمندان با مطالعه ۳۶ کشتی های غرق شده کشف شده در ینی قاپی قادر به شناسایی درختان مورد استفاده در ساخت کشتی ها و روش های ساخت و ساز شده اند.یکی از جاهای دیدنی ترکیه موزه کشتیهای غرق شده استانبول است. اگر از این موزه دیدن کنید، بزرگترین کلکسیون کشتیهای جهان که به دوره بیزانس مربوط است را خواهید دید. این کنده کاریها بزرگترین کنده کاری آرکئولوژی در جهان است، همچنین یکی از بزرگترین و قدیمی ترین بنادر را خواهید دید. در این کنده کاریها علاوه بر ۳۶ کشتی تجاری، ۶ کشتی پارویی کادیرگا(طوفانی) که خیلی مهم هستند و دارای نقوش فوق العاده ای هستند، را خواهید دید. هم اکنون دانشجویان دانشگاه استانبول با پیشرفته ترین تجهیزات و حتی با استفاده از دستگاه فاروآرم و بصورت سه بعدی که هیچ کشور مدیترانه ای تا به حال استفاده نکرده است ، این کشتیها را رسم و چگونگی ساخت قطعات آن را بررسی میکنند.

|چارتر|بلیط هواپیما|

موزه یخی

در این موزه ۳۴ هیکل جالب و کشتیهای ویکینگ به طول ۷ متر و یک خانه ویکینگ نیز طراحی شده است اما تم آن هر ۶ ماه تغییر میکند. این موزه زیبا در روزهای بهاری لذت زمستان و دیدن تصاویر زیبا از جانداران، تجربه قطب شمال ، نوشیدن کافه و آب میوه در ظروف یخی و عبور از تونلهای زیبا و بررسی وقایع ورود ویکینگها به استانبول یا میکلاگارد به قول ویکینگها را امکان پذیر می کند و با هزینه ۲۳ میلیارد تومان در داخل بزرگترین مرکز خرید و فروش اروپا یعنی استانبول فروم که هزینه ای بالغ بر ۱٫۲۵ تریلیون تومان دربرداشت و نیز در نزدیکی بزرگترین آکواریوم اروپا قرار گرفته است. این موزه مساحتی بالغ بر ۱۴۰۰ م.م داشته و برای دیدن آن لباسهای اسکیمویی رایگان در اختیار شماست. ۷۰ تن از یخهای موزه از رودخانه تورن سوئد خریداری شده و ۱۰۰ تن از مگاپول استانبول جمع شده است . ورود به موزه از طریق تونلهای یخی زیبا صورت میگیرد.

شما هم دیدگاهی برای این مطلب ارسال کنید

نام شما

ایمیل شما

وب سایت شما